Pasión de Buena Vista w Teatrze Wielkim

image_4_16902000W 2012 roku zachwycili polską publiczność udowadniając, że potrafią rozgrzać i porwać do zabawy każdego. Ich muzyka wypełniona słońcem i radością sprawia, że poczujesz się jak na rajskiej wyspie i nie będziesz chciał przestać tańczyć! Już w lutym po raz kolejny odwiedzą Polskę kubańscy artyści z Pasión de Buena Vista! Przyjadą ze swoim odświeżonym i uzupełnionym o nowe elementy show, bogatym w żywiołowy taniec. Usłyszymy wspaniałe utwory, które niegdyś dochodziły z wnętrza słynnego na całym świecie hawańskiego klubu. Artyści z pewnością rozgrzeją Wasze zmysły i serca.

Jeżeli z wypiekami na twarzy oglądałeś Buena Vista Social Club, jeżeli bezustannie słuchasz muzyki z tego filmu, nie możesz przegapić ich występów na żywo. Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy kolejny raz zabiorą Cię w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany, abyś mógł poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość życia – a to wszystko już w lutym w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Gwarancją najwyższej jakości show jest fakt, iż większość z członków Pasión de Buena Vista występowała z legendarnym Buena Vista Social Club. Dziś przez większość krytyków zostali okrzyknięci godnymi ich następcami. W zespole śpiewają m.in. Sotto Victor-Antunez i Estanislao „Augusto“ Blanco Zequeira, którzy występowali na jednej scenie z legendarnymi Ibrahimem Ferrerem, Juanem de Marcos Gonzalesem oraz Compay’em Segundo. Można też ich bardzo często spotkać na jednej scenie z Omarą Portuondo. Tancerze wywodzą się natomiast z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od ponad 70 lat co noc ustawiają się kolejki chętnych by obejrzeć wspaniałe rewie.

image_4_43502976

Pasión de Buena Vista to rewelacyjne kubańskie widowisko, pełne energii, uroku, siły i wdzięku. To zachwycające połączenie żywiołowego tańca i szalonej muzyki, pięknej scenografii i porywającej choreografii. Gorące rytmy, pełen pasji taniec, egzotyczne kobiety, Latynosi gotowi Cię uwieść i muzyka, przy której można się rozmarzyć.

Niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie, które zarazi Cię humorem i temperamentem Kuby. Artyści zapalą w Tobie ogień kubańskiego pożądania życia. Obdarują unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, rytmem, który wkrada się pod skórę, oraz melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca. Pasión de Buena Vista jest prawdziwą deklaracją miłości do Kuby. Znany tancerz i choreograf Francisco Blanco Prada obiecuje: „Ten występ wprowadzi Cię w nowy wymiar tańca i śpiewu, Pasión de Buena Vista – to najczystszy kubański ogień.” 

image_4_95160810
Historia Pasión de Buena Vista rozpoczęła się od wielkiego uczucia mężczyzny do kobiety. Producent widowiska Uwe Dannbacher poznał miłość swojego życia – Kubankę Yasirę Plazenzia-Rodrigues podczas pracy nad filmem Wima Wendersa The Sons of Cuba. Dzięki licznym podróżom do rodzinnego kraju swojej żony, gorący kubański płomień rozpalił serce Dannbachera. Zaczął podróżować po Kubie w poszukiwaniu najbardziej autentycznych, obiecujących i prawdziwych muzyków oraz tancerek w kraju. Opowiadał on o swoim pomyśle na show z takim zapałem i zaangażowaniem, że znani i lubiani artyści, bez zastanowienia godzili się wziąć w nim udział.  Dziś grają dziesiątki koncertów na całym świecie, odnosząc coraz większe sukcesy! Już w lutym  wystąpią w Polsce, przyjdź i przekonaj się czym jest kubański ogień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *