Pasaże Teatralne w Łodzi

witkacyChociaż w tym roku Teatr Nowy nie zorganizował festiwalu teatrów ulicznych, to pod koniec sierpnia zaprezentuje namiastkę niedoszłej imprezy.

 
W ostatnie weekendy wakacji Nowy zaprosił zaprzyjaźnione teatry ze Lwowa i Słupska, aby w łódzkich pasażach zaprezentowały swoje spektakle. Ukraińska Wosskriesinnia to jedna z najwybitniejszych scen niezależnych Europy Środkowej. Zdobywca wielu nagród, uczestnik festiwalu w Edynburgu, Kairze i Wrocławiu. Witkacy w realizacji Nowego Teatru to oryginalne ukazanie postaci dramaturga i malarza, którego twórczość wciąż inspiruje i zaskakuje.

Teatr Wosskriesinnia (Lwów), Prospero

Reż. Jarosław Fedoryszyn
Data: 20 sierpnia 2010
Miejsce: pasaż im. L. Schillera
Godzina: 21:00
Czas trwania: 60 min.

Prospero ukraińskiego teatru Wosskriesinnia to niezwykle barwne przedstawienie oparte na szekspirowskiej Burzy, utrzymane w feerycznym, i onirycznym nastroju.

Nowy Teatr (Słupsk), Witkacy. Jest 20 do X-tej

Reż. Andrzej Maria Marczewski
Data: 29 sierpnia 2010
Miejsce: pasaż im. A. Rubinsteina
Godzina: 21:00
Czas trwania: 120 min

Witkacy: jest dwadzieścia do x-tej Nowego Teatru ze Słupska jest jedną z najoryginalniejszych wypowiedzi na temat twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl ten jest kompilacją fragmentów listów, wspomnień, dramatów i powieści Witkacego. Pokazuje zarówno autora, jak i całość jego dzieła w nowatorski, niepraktykowany dotąd sposób.

Przestawienie składa się z dwóch części.W pierwszej, opartej na faktach z biografii dramaturga, poznajemy osoby, które wywarły duży wpływ na osobowość i twórczość Witkiewicza. Druga część ilustruje te relacje pomiędzy autorem a otoczeniem. Brawurowo zagrane sceny tworzą osobliwy świat demonicznych kobiet, cynicznych artystów i fałszywych proroków.

Dodatkowo dla spragnionych teatralnych wrażeń Teatr Nowy zorganizuje 28 sierpnia w podwórku klubu Jazzga przedpremierowy pokaz spektaklu Diabli mnie biorą.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *