2pmTeren przy ul. Jaracza 22 stanie się niebawem ważną przestrzenią publiczną w Łodzi. Tak jak podkreślaliśmy nieraz, jakość życie w mieście w dużej mierze zależy od jakości przestrzeni – ulic, placów, parków i skwerów. Program rewitalizacji obejmuje nie tylko remonty istniejących, ale także utworzenie nowych przestrzeni publicznych i jedną z nich jest właśnie pasaż Majewskiego.

Swoją nazwę wziął od nazwiska jednego z najbardziej znanych łódzkich architektów, którego dom stoi przy ul. Włókienniczej 11. Hilary Majewski zaprojektował m.in. fabryczne imperium Poznańskiego, dom Fiszera na rogu Piotrkowskiej i Narutowicza (Mia100 Kamienic), willę Herbsta oraz willę Ludwika Grohmana.

Pasaż Majewskiego będzie prowadził właśnie od ul. Włókienniczej do ul. Jaracza. Dzisiaj jest to dziki parking i zaniedbany teren. W trakcie remontu wyrównamy jego nawierzchnię i wyłożymy kostką. Nie zabraknie oczywiście zieleni: klombów, krzewów i drzew. Będzie można tu odpocząć w cieniu na jednej z kilkunastu ławek. Nie zabraknie także placu zabaw dla najmłodszych.

Od strony ul. Włókienniczej pasaż będzie zaznaczony wyjątkową nawierzchnią – inspiracją dla niej była posadzka z wnętrz domu Majewskiego. On sam zostanie gruntownie wyremontowany i zaadaptowany na lokale użytkowe.

Obok pasażu zaplanowaliśmy kubaturowy parking – to odpowiedź na postulaty zgłaszane w konsultacjach. Mieszkańcy i przedsiębiorcy chcą w tym kwartale zielonej, kolorowej przestrzeni do odpoczynku oraz miejsc na samochody.

Współwłaścicielowi nieruchomości przy ul. Jaracza 20 zaproponowaliśmy odkupienie jego udziału. Równolegle Wydział ds. Projektów prowadzi analizę, w jakiej formule będzie najlepiej zrealizować na tej nieruchomości parking. Będzie to obiekt kubaturowy, którego część będą stanowiły także lokale użytkowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
citybumbum
Majówka Sprawiedliwego Handlu w Łodzi (foto+wideo)
DSCF1808
Ładne rzeczy na Piotrkowskiej (foto)
DSCF3440
Święto Ulicy Piotrkowskiej 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*