Parkatoniki – informacje

plakatmaly

Parkatoniki to mobilne „skrzynki teatralne”. Kształtem przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie. Ta niewielka rozmiarem przestrzeń stanie się miejscem wyjątkowego mini spektaklu teatralnego dla pojedynczego widza. Tak, by każdy zainteresowany uczestnictwem miał możliwość bezpośredniego i bliskiego spotkania z aktorem i nawiązania z nim szczególnej, bo podmiotowej, twórczej więzi. Parkatoniki są wyposażone w specjalnie przygotowane na potrzeby projektu elementy scenografii, lalki i rekwizyty.

Każdemu spektaklowi towarzyszy również muzyka klasyczna. Tegoroczna edycja została wzbogacona o dodatkową skrzynkę teatralną (łącznie będą 3 Parkatoniki) i nowe lokalizacje.

Fundacja – ależ Gustawie! od lat tworzy i realizuje mobilne przedstawienia teatralne, organizuje wydarzenia teatralne, takie jak np. czytania współczesnej dramaturgii czy warsztaty artystyczne. Ze swoimi działaniami dociera także do małych miejscowości na terenie całego kraju, o utrudnionym dostępnie do kultury.
Projekt „Parkotoniki” będzie realizowany na terenie Łodzi do 10 lipca 2017 r.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń:
13 czerwca, godz. 15:30 – 17:30 – Pasaż im . A. Rubinsteina
21 czerwca, godz. 17 – 19 – Pasaż Abramowskiego
22 czerwca, godz. 14 – 16 – Park im. H. Sienkiewicza
23 czerwca, godz. 17 – 19 – Górka Widzewska
8 lipca, godz. 10 – 12 – Park Źródliska
10 lipca, godz. 14 – 16 – Świetlica Podwórkowa (ul. Pomorska 54)

Ze względu na plenerowy charakter wydarzenia podane terminy mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *