parkatoniki25 czerwca w Parku im. Piłsudskiego Fundacje – ależ Gustawie! rozpoczyna realizację unikatowego na skalę ogólnopolską teatralnego projektu „Parkatoniki”.

Parkatoniki to mobilne „skrzynki teatralne”. Kształtem i konstrukcją przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie.  Ta niewielka rozmiarem przestrzeń stanie się miejscem wyjątkowego mini spektaklu teatralnego dla pojedynczego widza. Tak, by każdy zainteresowany uczestnictwem miał możliwość bezpośredniego i bliskiego spotkania z aktorem i nawiązania z nim szczególnej, bo podmiotowej, twórczej więzi.
W ramach projektu powstały dwie skrzynki teatralne, wyposażone w specjalnie przygotowane na potrzeby projektu elementy scenografii, lalki i rekwizyty. Każdemu spektaklowi towarzyszy również muzyka.

Fundacja – ależ Gustawie! od lat tworzy i realizuje mobilne przedstawienia teatralne, organizuje eventy teatralne, takie jak np. czytania współczesnej dramaturgii czy warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych i środowiskowych. Ze swoimi działaniami dociera także do małych miejscowości na terenie całego kraju, o utrudnionym dostępnie do kultury.  Projekt „Parkotoniki” będzie realizowany w sześciu łódzkich parkach  w okresie wakacyjnym, od 25 czerwca 2016 r. do 10 lipca 2016 r.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń.
25 czerwca – Park im. J. Piłsudskiego
26 czerwca – Park Helenów
2 lipca – Park Sienkiewicza
3 lipca – Park 3 Maja
9 lipca – Park im. A. Mickiewicza
10 lipca – Park im. S. Reymonta

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie:
 www.alezgustawie.pl
www.facebook.com/alezGustawie/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0049
Piknik Niepodległościowy w Manufakturze
_MG_1935
Łódzka Giełda Fonograficzna III SWAP Vinylowy
KinoFunkcja a KinoRola Modernistyczna architektura powojennych kin polskich w Narodowym Centrum Kultury Filmowej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*