15 października łódzki Park Źródliska zmieni się w tętniącą życiem, rozświetloną feerią barw krainę Alicji. Park Miliona Świateł ponownie zaprosi zwiedzających i za sprawą diod eko-LED, urokliwej muzyki i interaktywnych instalacji umożliwi spędzenie wieczoru w zupełnie inny, wyjątkowy sposób. Organizatorzy zadbali o gości, którzy w zeszłym roku korzystali już z Parku i przygotowali kilka zupełnie nowych atrakcji. Tak jak w ubiegłym roku, wszystkie instalacje, które pojawią się w ramach wystawy wykorzystują technologię eko-led, dzięki czemu całość zużywa tyle energii, co 3 płyty indukcyjne.

Magiczna wystawa uzupełniona o nowe atrakcje

W 15 hektarowym Parku Źródliska na zwiedzających czeka pobudzająca zmysły przygoda inspirowana Alicją w Krainie Czarów. Obok znanych i lubianych instalacji ze świata Alicji z Krainy Czarów, pojawią się w tym roku atrakcyjne nowości takie jak prezentowane po raz pierwszy w Polsce niezwykłej urody widowisko świetlno-muzyczne – zjawiskowe Motyle cudnie „zatańczą” kolorami tęczy do dźwięków pięknej muzyki. W pobliżu Palmiarni z kolei odwiedzających zaskoczy klimatyczna Aleja pod Palmowymi Liśćmi, zaś wszystkie dzieci zachwycą chętnie pozujące do wspólnych zdjęć… uśmiechnięte kolorowe sztućce.  

Do Parku Miliona Świateł powróci również pełen zaułków Labirynt Królowej, Królicza Nora z pokazem multimedialnym, Magiczny Ogród, Karuzela Alicji i wiele innych energooszczędnych  instalacji, zaprojektowanych z myślą o najmłodszych.  

Z troską o zdrowie, środowisko i budżety mieszkańców 

– W tych niespokojnych czasach każdy z nas potrzebuje rekreacji i pozytywnych odskoczni od codzienności. Od tego zależy nasze zdrowie, a wiadomo przecież, że światło ma terapeutyczne właściwości i daje odprężenie. Projektowane przez nas wystawy znalazły uznanie użytkowników nie tylko w Polsce, ale też w Londynie, Berlinie, czy Dubaju, w najbardziej prestiżowych parkach ujętych w rejestrze zabytków. Jednak wciąż największą nagrodą jest dla nas to, że w blasku naszych świateł goście organizują zaręczyny, a nawet śluby i przeżywają wyjątkowe chwile, co widać zresztą na niemal każdym zdjęciu. – mówi Adam Sadowski, przedstawiciel firmy Multidekor.

Po zakończeniu pierwszej edycji organizatorzy z Łódzkiego Centrum Wydarzeń otrzymali wiele pytań, czy i kiedy Park Miliona Świateł powróci do Łodzi. – W ubiegłym roku atrakcję odwiedziło ponad 120 000 osób z całej Polski. Frekwencja rodzinnych atrakcji na świeżym powietrzu nie maleje, co pokazał wrześniowy Light Move Festival w ramach którego miasto odwiedziło 870 000 osób. – podkreśla Piotr Kurzawa, Zastępca Dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń. – Dlatego w zabytkowym Parku Źródliska po raz kolejny zagości plenerowa wystawa świetlno-muzyczna, którą będzie można zobaczyć aż do 28 lutego 2023 roku. Będzie ona obsługiwana przez energooszczędną technologię LED, na co kładliśmy nacisk już w fazie projektowania, dzięki czemu wszystkie instalacje w parku pobierają jedynie 25 kW/h, czyli tyle co 3 płyty indukcyjne czy jedna bateria w samochodzie elektrycznym. Ponadto, największa zimowa atrakcja województwa czyni centrum Łodzi atrakcyjniejszym miejscem dla turystów, na czym skorzystają również inne łódzkie instytucje kultury, lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe i punkty usługowe – dodaje Piotr Kurzawa.

Informacje praktyczne

Alicja – Park Miliona Świateł w Parku Źródliska to biletowana atrakcja plenerowa, dostępna dla osób niepełnosprawnych. Organizatorem świetlno-muzycznej wystawy jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, zaś projektantem i wykonawcą – firma Multidekor, lider rynku zimowych energooszczędnych iluminacji w Polsce. Wydarzenie potrwa od 15 października 2022 roku do 28 lutego 2023 roku.

Sprzedaż biletów on-line ruszy na początku października, zaś w kasach stacjonarnych 15 października. W celu uniknięcia oczekiwania w kolejce, zachęcamy do zakupu biletów drogą elektroniczną. Dla osób z Kartą Łodzianina przewidziano rabat w wysokości 10%.

Bilety:

Poniedziałek – czwartek:
Ulgowy 29 PLN

Normalny 35 PLN

Rodzinny 110 PLN


Piątek – Niedziela:
Ulgowy 35 PLN

Normalny 39 PLN

Rodzinny 135 PLN

Dzieci do lat trzech – wejście darmowe

Ulgowy – 3-18 lat, emeryci, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie

Rodzinny – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ( 3-18 lat )

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Targi designu i wszystkiego dobrego w Art_Inkubatorze
Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2019
fszwlogo
XIX Festiwal Sztuk Wszelakich Osób Niepełnosprawnyc

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*