_Okladka_Plyty_DVD_Parauszek_18 listopada to data premiery pierwszej płyty  DVD z przygodami następcy Misia Uszatka – Zajączka Parauszka i jego przyjaciół z Naszego Lasu, pierwszego od kilkunastu lat polskiego serialu lalkowego z łódzkiego studia Se-ma-for. Na płycie znajdzie się siedem z trzynastu odcinków pierwszej serii. Kolejne sześć, wraz z kompletem audiobooków, pojawi się na Mikołajki.

Wrześniowa premiera telewizyjna „Parauszka” w MiniMini+ spotkała się z entuzjastycznymi komentarzami recenzentów i rodziców.  „Nasz synek, gdy tylko zobaczył zdjęcie zajączka w gazecie już nie mógł się doczekać filmu z jego udziałem. Od 1 września stał się wiernym widzem przygód zająca” , „Cudna bajka:) moja trzylatka jest zachwycona, czekamy na więcej”, „Mój maluch ogląda ten sam odcinek juz chyba 10 raz dzisiaj:) Czekamy na DVD z niecierpliwością”, „Parauszek to wspaniały przyjaciel mojego synka:” – to tylko część komentarzy, jakie można przeczytać na facebookowym profilu serialu. Widzowie zgodnie twierdzą, że „Miś Uszatek” doczekał się godnego następcy.

Powodzenie serii potwierdza również dyrekcja MiniMini+ – Jak pokazują dane z okresu od 1 września (data premiery) do 28 października serial „Parauszek i przyjaciele” ma najwyższą oglądalność spośród wszystkich pozycji programowych pokazywanych o tej samej porze w innych kanałach dziecięcych. Jeżeli chodzi o inne seriale pokazywane w MiniMini+ między godziną 18:50 a 19:50 Parauszek plasuje się na miejscu drugim, zaraz po animacji „Truskawkowe Ciastko: Niezwykłe przygody” – komentuje wyniki oglądalności Marta Szwakopf, Dyrektor Kanałów Dziecięcych MiniMini+, teleTOON+/HYPER+

„Parauszek i Przyjaciele” to pełne ciepła i humoru opowieści o przygodach dziewiątki przyjaciół z krainy zwanej Naszym Lasem, skierowane do dzieci w wieku 3-6 lat. Obok głównego bohatera, w serialu spotykamy  m.in. Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Srokę Madzię czy dwóch leśnych urwisów – Lisa i Wilka.  Każda historia, komentowana przez wszechwiedzącą Sowę Uhu, przybliża dzieciom kluczowe w życiu pojęcia przyjaźni, odwagi, odpowiedzialności czy wspólnego działania. Serial wyróżnia nie tylko treść, ale również technika wykonania – „Parauszek” to animacja poklatkowa, a więc niezwykle barwny i plastyczny świat małych aktorów, realistycznych rekwizytów i bajkowej scenografii.

W studiu Se-ma-for trwają w tej chwili zdjęcia do kolejnych 13-stu odcinków serialu. Ich ukończenie planowane jest na wiosnę 2014. Polskim dystrybutorem płyt z przygodami Parauszka i Przyjaciół jest firma Galapagos – wyłączny dystrybutor filmów DVD oraz Blu-ray Warner Home Video i HBO, największej biblioteki filmowej na świecie, jak też filmowych ofert Discovery, Cartoon Network, produkcji niezależnych jak Och Karol 2, wybranych seriali Telewizji Polskiej oraz telewizji TVN (m.in. BrzydUla, Prosto w serce).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_4572
Spotkanie z Cezarym Pazurą (foto)
gwiazdakarabasza
80-lecie Kazimierza Karabasza
polowka02pp
Polówka na Zdrowiu i w Parku Poniatowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*