Papierowy Ekran 2010 rozpoczęty!

papierowy_ekranDo 15 kwietnia można zgłaszać strony do czwartej edycji Papierowego Ekranu – konkursu na najlepszy serwis internetowy o książce. Celem konkursu jest wyróżnienie serwisów, które przyczyniają się do promocji książek (nie tylko papierowych) i zachęcają do ich czytania.

W Konkursie wręczane są dwie nagrody – Nagroda Główna, przyznawana przez Kapitułę, i Nagroda Czytelników, której laureata, poprzez głosowanie, wybierają Internauci. Tak jak w latach ubiegłych, statuetki Papierowego Ekranu zostaną wręczone podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które odbędą się w dniach 20-23 maja 2010 r.

Pierwszym etapem Konkursu jest zgłaszanie stron, które będą brały w nim udział. Serwis może zgłosić każdy, wypełniając formularz na stronie Konkursu: www.papierowyekran.pl. 20 kwietnia zostanie ogłoszona lista nominowanych do Nagrody Głównej, wtedy też zacznie się głosowanie czytelników.

Nagrodę Główną, oceniając nominowane serwisy pod względem grafiki, zawartości merytorycznej, interaktywności, przyjazności dla użytkownika oraz aktualności, przyzna Kapituła, złożona z przedstawicieli organizatorów i partnerów Konkursu, a także osób zaangażowanych w promocję książki. O Nagrodę Czytelników walczyć będą wszystkie zgłoszone strony, a zdobędzie ją ta witryna, która otrzyma najwięcej głosów internautów. Głosowanie potrwa do 15 maja, a wyniki obydwóch konkursów zostaną ogłoszone na uroczystości wręczenia Nagrody podczas Targów.

Jeśli więc macie swoją ulubioną stronę o książkach – portal literacki, społecznościowy, kulturalny, księgarnię, stronę wydawnictwa albo blog i uważacie, że warto, żeby dowiedziało się o niej jeszcze więcej osób oraz, że jej twórcy zasługują na docenienie i dodatkową motywację do pracy przy czymś, co można nazwać „popularyzacją książki i czytelnictwa”, ale co, patrząc z punktu widzenia czytelnika, służy po prostu dostarczaniu przyjemności przez podpowiadanie lektur, niekoniecznie łatwych i przyjemnych, ale zawsze niezwykle smakowitych.


Laureatami „Papierowego Ekranu” były serwisy: niedoczytania.pl (2009), artpapier.com.pl (2008) oraz biuroliterackie.pl (2007).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *