DSC_0997Do 22 sierpnia 2010 w przestrzeni Galerii Bałuckiej będą eksponowane prace duetu Waraxa/Budzyński. Artyści debiutujący w 2007 roku, w Ośrodku Propagandy Sztuki podczas zbiorowej wystawy Młodzi z Warszawy dziś prezentują swe papierowe formy przestrzenne skupione wokół tematyki konstruktywizmu.

 
Głównym tytułem, tematem oraz tworzywem jest tu papier. Artyści prezentują zarazem różnorodność jak i jednorodność jaką daje ten podstawowy surowiec. Baza, czyli arkusz papieru w procesie twórczym przybiera najrozmaitsze formy geometryczne i przestrzenne. Różnorodność ta tkwi w wielobocznych bryłach, prostokątnych pasach czy trójkątnych klinach wkomponowanych w przestrzeń pomieszczenia, a także w skrajności jakimi są niepraktyczność i praktyczność wydobytych form. Jednorodność zaś w podstawowej kolorystyce i bazie początkowej – kartonie o bardzo przeciętnych wymiarach. Wyjątkiem wystawy jest tradycyjna kompozycja „Kobro a Strzemiński w tle” niejako hołdująca inspiratorom tych geometrycznych poczynań duetu noBrain.

Monika Waraxa
ur. 1977 w Bydgoszczy, w 2004 ukończyła ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem oraz realizacjami przestrzennymi i akcjami. Redaktorka Działu Sztuka na Independent.pl, a także autorka publikacji o sztuce, literaturze i filmie na portalach Independent.pl, Obieg.pl, Nobrain.pl oraz na łamach Pokazu.

Kuba Budzyński
ur. 1978 w Warszawie, w 2003 ukończył ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, komiksem, video i fotografią. Publikował fragmenty autorskiego komiksu na łamach Aktivista.

 
PAPIER noBrain w Galerii Bałuckiej PAPIER noBrain w Galerii Bałuckiej PAPIER noBrain w Galerii Bałuckiej
PAPIER noBrain w Galerii Bałuckiej PAPIER noBrain w Galerii Bałuckiej PAPIER noBrain w Galerii Bałuckiej
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Opera aperta – Dzieło otwarte w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)
IMG_9723
Możesz zrobić wszystko w ŁDK (foto)
2011-06-17_18.53.23
Jan Fabre w ms2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*