04042013_0254 kwietnia od godz. 18 w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z dziennikarzem, Markiem Zającem, publicystą katolickim, korespondentem „Tygodnika Powszechnego” z Rzymu z czasu konklawe.

Bohaterem wieczoru był jednak nie pisarz, a papież Franciszek. Spotkanie związane było z promocją książki – refleksji po konklawe, którą wydał „Tygodnik Powszechny”, a w której znalazły się również teksty Marka Zająca.

Podczas ponad godzinnego spotkania, udział w którym wzięła m.in. Joanna Chełmińska – Wojewoda Łódzki, dyskutowano nad postacią nowego papieża, jego gestami i przyszłością kościoła. Zając stawiał diagnozy i hipotezy. Wspominał, o prawdopodobnym scenariuszu: dwóch papieży emerytów i trzeciego rządzącego, czy też o połączeniu kościołów w 2054 roku.

joomplu:51104

Postać papieża Franciszka nadal jest dla wielu zagadką i wielką niewiadomą na przyszłość, jednakże dość charakterystyczne i jednoznaczne ruchy mogą znaczyć, że w kościele nie dochodzi do liftingu, a rewolucji – także o tym wspominał Marek Zając. – Czy jednak po głowie kościoła coś, poza gestami, pozostanie – tego w tej chwili nie wiemy.

Zobacz także:

Spotkanie z Cezarym Gmyzem (foto)

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
V Gala Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego (foto)
Zgłoszenia do 30. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publiczne
Literackie gry na smartfony od Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*