IMG_6165

W czwartek, 14 grudnia o godz. 21 w DOMu wystąpi formacja Panie. Wstęp wolny – podczas imprezy do kupienia debiutancka płyta za 25 zł.

Panie to trio z Łodzi. Wykonują psychohardpop – gatunek muzyczny, który powołali do życia po to, by samemu dyktować warunki w swojej twórczości.

Psychohardpop to bezkompromisowa wyprawa w odmęty absurdu. Hipnotyczne melodie, pulsujący rytm, charyzmatyczny wokal i teksty, które wwiercają się w czaszkę i serce. To muzyka dla odważnych, którzy nie boją się mroku i szaleństwa. Zostaliście ostrzeżeni.

Panie to trzech mężczyzn:
Erdman – śpiewa, pisze teksty i gra na gitarze. To klasycznie wykształcony wokalista, śpiewak operowy. Na co dzień solista Teatru Muzycznego w Łodzi.
Graczyk – pisze teksty i gra na basie. Zawodowo opowiada historie.
Patolski – gra na perkusji. Jest muzykiem z powołania. Sprawuje pieczę nad miliardami w instytucji finansowej.

Panie w październiku 2017 wydali debiutancki album „PIES BASKERWILÓW”.

Panie w 2001 roku rozpoczęli zwiedzanie łódzkich opuszczonych fabryk w poszukiwaniu swojego brzemienia i definicji psychohardpopu. Dopiero sześcioletnia przerwa sprawiła, że dojrzeli do tego, co tak naprawdę chcą muzycznie powiedzieć. W 2014 roku wracają do wspólnego grania. Na pierwszym miejscu stawiają słowa. Nie uciekają od znaczeń i kontrowersji. PANIE piszą i śpiewają po polsku. Słowa za każdym razem ubierają w dźwięki szyte na miarę. Na pierwszy ogień nagrywają dwa single: “Chodźmy na wojnę” i “Masarz serca”. Nagrania realizuje Paweł Cieślak z łódzkiego Hasselhoff Studio. PANIE już wtedy wiedzą, że to z nim będą chcieli nagrać długogrającą płytę. Tak też się staje. Debiutancki album “Pies Baskerwilów” miał premierę 20.10.2017 za sprawą niezależnej krakowskiej wytwórni i agregatu twórczego “sztuka na wynos”. Na wyprodukowanej przez Cieślaka płycie w przejmującej balladzie “Kewin uciekaj” pojawia się zjawiskowa Iza Lach. Koncerty PANIE uświetnia wizualnie Beata Krzempek, utalentowana animatorka z PWSFTviT, która przygotowała dedykowane wizualizacje. Premiera widowiska “Pies Baskerwilów” odbyła się na scenie łódzkiego Teatru Muzycznego. PANIE zostali także docenieni przez Katarzynę Nosowską i Piotra Metza, jako finaliści Festiwalu Młodych Talentów 2016 w Szczecinie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
moizm
Tomek Makowiecki w Wytwórni
Muzozoic w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3
IMG_7133
Bielas 40 lat na pokladzie w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*