pandemoniumW piątek, 13 marca o godz. 19 w Luce rozpocznie się impreza Anti God 2015. Na scenie pojawią się Pandemonium, Ogotay, Exmortum i Hellspawn.

PANDEMONIUM:- Początek zawiłej historii Pandemonium datowany jest na koniec 1989 roku. Wtedy to Paul i Peter aka Żuber (R.I.P.) zapatrzeni w „Necronomicon” oraz zainspirowani dokonaniami Hellhammer, Bathory, Venom i Samael powołują do życia Pandemonium – pierwszy w Polsce zespół, który stworzył tak mroczny, majestatyczny i surowy Black Metal. Już pierwsze oficjalne wydawnictwo, obecnie niemalże kultowe, demo „Devilri” sprzedane zostało w wielotysięcznym nakładzie, co spowodowało, że obok Kat, Vader i Imperator to właśnie Pandemonium stało się najbardziej popularnym zespołem polskiego undergroundu w latach `90-tych. Debiutancki album „The Ancient Catatonia” tylko potwierdził klasę zespołu, umocnił jego status i przyczynił się jednocześnie do wzrostu rangi zespołu, także poza granicami własnego kraju. Wydawać się wtedy mogło, że otwarły się Siódme Wrota i Dni Chwały dopiero nadchodzą…!?

Warte odnotowania są też inne istotne Fakty. Pandemonium, jako Pierwszy metalowy zespół o tej nazwie funkcjonuje na muzycznej scenie od ponad 20 lat, będąc tym samym istotną częścią historii metalu. W swoim dorobku ma wiele wydawnictw, które doczekały się już niejednokrotnie Oczekiwanych reedycji, a na swoim koncie ma setki koncertów, w tym wspólne występy z wieloma uznanymi zespołami m.in. Slayer, Celtic Frost, Morbid Angel, Behemoth, Cannibal Corpse, Vader, Samael, Unleashed, Asphyx, Desultory. Przez jego szeregi przewinęli się muzycy kilku ważnych polskich zespołów m.in. Imperator, Hate, Hazael, Tenebris, Riverside.

OGOTAY – energetyczny i żywiołowy zespół death metalowy składający się z muzyków Yattering, Mess Age, Pandemonium, Fulcrum. Założony w 2011 wydal i promuje swój pierwszy album OGOTAY „Eve of the last day”. Nagrany singiel „Bastards and orphans” jest zapowiedzią prac nad nowym, drugim albumem „Dead god`s prophet”.

EXMORTUM – Death/Doom Metalowy kwartet z Krakowa, inspirowany twórczością Asphyx, wczesnego Samael, Helhammer/Celtic Frost, Unleashed czy Pandemonium własnie. Powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty Transgressora i wokalisty T.Yuggotha. Jako duet zespół nagrał demo „Ritual Surgery” i wydał jako split z wielkim, nieistniejącym już Deadly Frost przez Krew Diabła Productions. Od tamtej pory skład zespołu poszerzył sie o basistę Serpent Sainta i perkusistę Suffera. Jako kwartet Exmortum miało okazję dzielic scenę z takimi zespołami, jak Stillborn, Furia, Jex Thoth (US), Obliteration(NOR), Degial (SW), czy Arkona (PL). Obecnie Exmortum pracuje nad debiutanckim materiałem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wunderwave85
Wunder Wave 85 w Magnetofonie
bookgig
BOOK GIG: The Moondogs, Rainbow Cut My Eyes
dekolt
Dekolt w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*