Pan Jowialski w Teatrze Muzycznym

rob-0696We wtorek, 16 czerwca o godz. 17:30 i 20:30 w Teatrze Muzycznym rozpocznie się pokaz spektaklu Pan Jowialski. Ceny biletów: Strefa VIP – 150 zł, Strefa Premium PLUS – 140 zł, Strefa Premium – 110 zł, Strefa Standard – 90 zł.

Z Aleksandra hrabiego Fredry niezły był żartowniś. Gdy wchodził w dorosłość, obowiązującą doktryną literacką był pełen westchnień i uniesień romantyzm. Ale Fredro nic sobie z tego nie robił, ani jako pisarski adept, ani kiedy był już uznaną gwiazdą pióra. Przez cały życie nie napisał praktycznie nic poważnego. Żeby jednak oddać sprawiedliwość dodajmy, że tworzenie komedii traktował Fredro nadzwyczaj poważnie. To dlatego wiele jego tekstów niezmiennie i do dziś gości na deskach teatrów. „Zemsta”, „Śluby panieńskie” czy „Pan Jowialski” to tylko najpopularniejsze z nich.

A jeśli główne role w tych spektaklach obsadzają największe nazwiska sceny i ekranu, to przysłowiowa klapa nie ma żadnych szans. W spektaklu z Teatru Polonia w tytułową rolę wcielił się aktor, którego przedstawiać nikomu nie trzeba: Marian Opania. Pani Jowialska to z kolei niezrównana Magdalena Zawadzka. Tę  aktorkę nieczęsto można oglądać na gościnnych występach i choćby dla niej tylko warto „Pana Jowialskiego” zobaczyć.

rob-4147

Znakomite aktorstwo, zabawna fabuła, staroświecki, acz inteligentny humor, piękno staropolszczyzny – to gwarancja dobrej zabawy. Lojalnie ostrzegamy jednak, że oprócz dobrego nastroju, obejrzenie „Pana Jowialskiego” wywołuje bóle brzucha (od śmiechu) i rąk (od klaskania). Podejmują Państwo ryzyko?

Występują : Marian Opania, Magdalena Zawadzka, Wojciech Malajkat, Krystyna Janda, Aleksandra Grzelak, Krzysztof Pluskota, Grzegorz Daukszewicz/Miron Jagniewski, Andrzej Plata/Otar Saralidze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *