Martyna Pajączek nowym prezesem Widzewa Łódź (rozmowa)

We wtorek, 18 czerwca klub Widzew Łódź zorganizował konferencję dla mediów, podczas której przedstawiono nową prezes klubu Martynę Pajączek.

Jest ona dobrze znana w środowisku polskiej piłki nożnej. „Żelazna Dama” – taki nosi przydomek nowa prezes klubu łódzkiego Widzewa. Pierwszym zespołem, którym Pajączek zarządzała była Miedź Legnica. W tym czasie klub awansował z II ligi do ekstraklasy. Pod jej rządami Miedź dobrze rozwijała się sportowo i organizacyjnie, co też zauważono w piłkarskiej centrali. W latach 2012- 2016 Pajączek była członkiem komisji rewizyjnej PZPN, a od 2016 zasiada w zarządzie PZPN-u (jako pierwsza kobieta w historii federacji). W tym samym roku objęła funkcję prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Dlaczego Martyna Pajączek wybrała Widzew?

– Nie ma w Polsce drugiego klubu tak zbliżonego do kibiców. Nie ma się więc na czym inspirować. Z drugiej strony, jest tutaj ogromny potencjał. Przed prezesem okres wprowadzania zmian w klubie, drugi przyniósłby weryfikację. dlatego to duże menedżerskie wyzwanie. Projekt prawie niemożliwy do wykonania. Toteż podoba mi się to i dlatego postanowiłam spróbować. – powiedziała nowa prezes Martyna Pajączek.

Pracę w Widzewie przewiduje na okres dwóch lat, przy czym pierwszy sezon byłby to sezon sprawdzenie i wymyślenie pewnych rzeczy. Widzew to ogromna społeczność i trzeba do niej szerzej trafić. Drugi rok to ich weryfikacja i poprawianie. Chodzi o to, by była to dobrze działająca maszyna. Teraz cel nadrzędny to oczywiście awans.

Przygotowania do sezonu trwają i od piątku pod okiem trenera Zbigniewa Smółki piłkarze wyjadą na obóz przygotowawczy do Opalenicy. W międzyczasie rozegrają trzy sparingi. Pierwszy sparing rozegrają w sobotę 22 czerwca z Lechem Poznań. Dotychczas do zespołu pozyskano dwóch napastników Przemysława Kitę i Christopher Mandiangu oraz dwóch pomocników: Marcela Gąsiora i Łukasza Zejdlera.

/autor Przemysław Sujka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *