Owoce i warzywa – nowe miejsce na mapie Łodzi! (wideo)

22251_244407149720_243932854720_3054090_4501357_nWraz z otwarciem klubokawiarni, w tkance miejskiej ścisłego centrum możemy spodziewać się pierwszej żywej i wciąz ewoluującej, niemuzealnej przestrzeni w Łodzi. 

Ania Marczyk i Michał Sobolewski postanowili przeprowadzić bowiem eksperyment na rodzimym, łódzkim gruncie i na kilkudziesięciu metrach kwadratowych stworzyć przestrzeń kompliującą awangardę designu lat 60′ i 70′ z projektami młodych, obiecujących artystów.
Nie odcinając się od najlepszych tradycji polskiego wzornictwa na rzecz najnowszych światowych trendów, powołali do życia niekomercjalne ciało galerii w której aromatyczna kawa jest uzupełnieniem sztuki a sztuka uzupełnieniem aromatycznej kawy.

 

Owoce i warzywa mają stać się miejscem spotkań, kosmopolitycznej symbiozy. Miejscem w którym granice pomiedzy kawiarnią a galerią, konsumpcją wizualną a organoleptyczną, mają zatrzeć się i zaniknąc w sposób zupełnie naturalny.

Odwiedzjąc klubokawiarnię, będziemy mogli nareszcie delektować się owocami samego designu. Żyjąc wśród nich i wykorzystując, zgodnie z przeznaczeniem. Czyniąc je przedmiotami utylitarnymi, nie zaś obiektami kultu, umieszczonymi w sterylnej przestrzeni wystawienniczej.

Więcej o Owocach i warzywach znajdziecie tutaj!

Na otwarcie zapraszamy już 27 lutego o godz. 19!


2 komentarze do “Owoce i warzywa – nowe miejsce na mapie Łodzi! (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *