wieszakiTeatr rozrywki „Lutnia” po raz kolejny kusi największymi gwiazdami polskiej sceny teatralnej i kabaretowej.

Tym razem, w czwartkowy wieczór na łódzkiej scenie wystąpił kabaret Łowcy.B. Grupa w składzie: Mariusz Kałamaga (słynny Maryjusz), Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławomir Szczęch, Maciej Szczęch oraz Paweł Pindur to kabaret z Cieszyna, działający od 2002 roku. Swoją działalność sami artyści określają jako „połączenie kabaretu, teatru absurdu, pantomimy i satyry”. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród. Są to m.in.: w rok po założeniu grupy, w 2003 r. zdobyli I miejsce na przeglądzie kabaretowym PAKA, następnie I nagrodę na Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu w roku 2004 i inne.

Kabaret posługuje się zdecydowanie specyficznym humorem, przez co wyróżnia się spośród dużej ilości grup na polskim rynku rozrywkowym. Zdecydowany lider grupy- Mariusz Kałamaga odznacza się niespotykaną energią i interakcją z publicznością, przez co półtoragodzinne widowisko oglądało się z uśmiechem na ustach od początku do końca. Wszyscy członkowie grupy są idealnie dobrani, widać zgranie i autentyczny humor u każdego z mężczyzn.

Warto również zaznaczyć, że jest to jedyny kabaret, który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo. W większości są to ich kompozycje, a jeśli sięgają do twórczości innych to są to artyści tacy jak Sting, Bjork czy Beastie Boys.

Jednym z niepodważalnych atrybutów i znaków rozpoznawczych tej grupy są jedyne w swoim rodzaju stroje, w których występują artyści. Pozorne nieprzywiązywanie uwagi do wyglądu- przykrótkie sweterki, dziurawe skarpety są jedynie kolejną częścią całego kabaretowego przedstawienia. Łowcy.b posiadają również niezwykłą umiejętność improwizowania na scenie, czym pokazują, że doskonale można połączyć pracę z przyjemnością. Grupa bawi się słowem, bawi się również samą swoją obecnością na scenie.

Do Łodzi Łowcy.B przyjechali z nowym programem pt.: „Wieszaki”, w którym z ogromną lekkością i dystansem do otaczającej rzeczywistości wprowadza widza w swój własny dziwny, ale zabawny świat. Co ważne, grupa nie wyśmiewa np.: polityków czy religii, ale tworzy swoje opowieści „o wszystkim i o niczym” w taki sposób, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Prawdziwy spektakl w wykonaniu tej grupy to solidna dawna optymizmu i dobrego humoru na te długie, deszczowe i jesienne dni. Polecamy!

fot. mat.prom.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_SIA2637
33. Festiwal Szkół Teatralnych – laureaci (foto)
Wieczor_Tischnerowski2_fot_Lukasz_Cieslak
Teatr Szwalnia podsumowuje rok
Teatr Szwalnia podsumowuje sezon 2018/19

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*