Outline Colour Festival – znamy harmonogram

outlineJest już znany oficjalny harmonogram sierpniowej odsłony Outline Colour Festival 2010. Jak co roku, organizatorzy najdłuższego w Europie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti przygotowali w Łodzi wiele atrakcji z udziałem zagranicznych gości.

 
– Zbliżająca się edycja Outline Colour Festival to nasz powrót do korzeni. Motywem przewodnim będzie Powrót do Fabrycznej Łodzi – informuje Wojciech Paszkowski, dyrektor Festiwalu. OCF będzie kontynuował ideę malowania wielkoformatowego muralu jak  i mniejszych prac nawiązujących swoją tematyką do historii naszego miasta.
 
Festiwal zainauguruje 16 sierpnia grupa Maclaim z Niemiec, która przez trzy dni będzie malować dziedziniec Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania. Tematyka muralu będzie nawiązywać do europejskiej kampanii HELP – dla życia bez tytoniu, która włączyła się w tegoroczną edycję festiwalu. Dwa dni później przy ulicy Żwirki powstanie wielki mural, który wg własnego projektu namalują amerykańscy malarze z grupy Tats Cru. Ich postępy będzie można podglądać do końca trwania festiwalu.
 
Dzięki uprzejmości PKP Przewozy Regionalne, 22 i 23 sierpnia artyści z Polski i zagranicy będą mogli przyozdobić również 4 wagony pociągów. Od 24 do 28 sierpnia podczas Jam Graffiti swoje spojrzenie na Łódź będą mogli zaprezentować malarze podczas „upiększania” starej Fabryki Telefunkena, która w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Wystarczy, że będą posiadać własne farby, a organizatorzy zapewnią im miejsce do ekspresji swojej twórczości. Całemu festiwalowi towarzyszyć będą muzyczne brzemienia.
 
27 sierpnia w klubie Akademia przy ulicy Stefanowskiego 17 odbędzie się Freestyle Battle, podczas którego raperzy będą mogli popisać się sprawnością rymowania na żywo. Zwieńczeniem festiwalu będzie finałowy koncert w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29), który odbędzie się 28 sierpnia. 
– Podczas koncertu wystąpi czołówka polskiej sceny hip – hopowej m.in. Green, Spinache, Enteka, Grubson & 3oda kru, Eldo, Warszafski Deszcz, a ponadto goście zza granicy: po raz pierwszy w Polsce legendarny crew D.I.T.C. ze Stanów Zjednoczonych oraz Looptroop Rockers – szwedzka grupa rapująca po angielsku – zdradza Wojciech Paszkowski, dyrektor Festiwalu. Imprezę poprowadzą Rufin MC oraz DJ Cube. Bilety już do nabycia w sieci ticketpro.pl (cena w przedsprzedaży 45 zł).

Harmonogram Outline Colour Festival 2010

16 sierpień

 • inauguracja w tym roku przypada na patio Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Razem z niemiecką grupą Maclaim w ciągu trzech dni powstaną dwa murale. Pierwszy nawiązaywać będzie do europejskiej kampanii HELP – dla życia bez tytoniu. Tematyka drugiego muralu jest objęta tajemnicą:)

18 sierpień

 • tego dnia na rusztowaniu przy ul. Żwirki 8 w Łodzi rozpoczną wielkie malowanie wg własnego projektu amerykańscy malarze prosto z Nowego Jorku – grupa Tats Cru. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy w Polsce tak duży projekt, realizowany z artystami ze Stanów Zjednoczonych. Całkowita powierzchnia ściany przy ul. Żwirki to 733 metórw kwadratowych! Ich postępy będzie można podglądać do końca trwania Festiwalu (28 sierpień).

22-23 sierpień

 • dzięki uprzejmości PKP Przewozy Regionalne również i tym roku będzimy kontunuowali bardzo lubianą przez zaproszonych malarzy z polski i zagranicy formę „przyozdabiania” wagonów kolejowych. W ciągu dwóćh dni artyści podzieleni na zespoły rywalizować będą między sobą na najlepiej i najoryginalniej pomalowany wholetrain. Do dyspozycji PKP Przewozy Regionalne udostępniło nam aż cztery wagony za co bardzo serdecznie dziękujemy!

24-28 sierpień

 • spotykamy się na terenach starej Fabryki Telefunken (wejście od ulicy Łąkowej, między Hotelem Fokus a Klubem Wytwórnia), która w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Do dyspozycji mamy prawie nieograniczoną powierzchnię, także jeśli tylko masz ochotę pomalować i zaprezentować swoje skillsy wyślij maila na adres sedr@outlinecolourfestival.com, a zapewnimy Ci miejsce do ekspresji Twojej twórczości:)
  • Freestyle Battle w klubie Akademia przy ul. Stefanowskiego 17. Więcej informacji nt. obsady oraz biletów już wkrótce!
  • Koncert finałowy w Klubie Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi.
  • Poniżej prezentujemy line up artystów, którzy wystąpią na Outline Colour Festival 2010:

   00:30 – D.I.T.C. (USA)

   23:00 – Looptroop Rockers (SZWECJA)

   22:00 – Warszafski Deszcz (PL)

   21:00 – Eldo (PL)

   20:00 – Grubson & 3oda Kru (PL)

   19:00 – Enteka (PL)

   18:00 – Spinache (PL)

   17:00 – Green (PL)

 • Malarze którzy potwierdzili swój udział w tegorcznym Outlie’nie:

  Tats Cru (USA), Maclaim (NIEMCY), Score, Pekor, Xman, Cybe, Dugi, Sixa, Szejn, Ponk, Forin, Paskal, Samer, Sedr, Meisal, Okas, Baik, Urwis, Slash, Riam, Impas, Pleks, Hytsz, Nesh, Merd, Loraz, Pojep, Kersoe, Melo, Destro, Ovca, Koza, Chro, Enzo.

  W trakcie czterech dni malowania dawnych terenów Fabryki Telefunken przygotowana zostanie również dla wszystkich festiwalowiczów strefa relaksu, czyli namiot w którym będzie można posilić się specjałami z grilla oraz ugasić pragnienie schłodzonymi napojami:) Wszystkiemu towarzyszyć będą muzyczne brzmienia serwowane przez DJ’i oraz łodzkie zespoły.

 
Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *