Outline Colour Festival 2010 wkrótce

outlineDziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti Outline Colour Festival odbędzie się w Łodzi i potrwa od 16 do 28 sierpnia 2010. To prawdziwa gratka dla twórców, jak i sympatyków sztuki ulicznej, muzyki hip hop i reggae. Kolorowe dzieła na najwyższym poziomie kolejny raz przyozdobią łódzkie budynki.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti Outline Colour Festival na dobre zakorzenił się w świadomości łodzian. Obecnie jest on największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie festiwali, który łączy ze sobą sztukę ulicznego malarstwa, muzykę hip hop i reggae na najwyższym poziomie. Co roku z tej okazji w Łodzi przybywa kilkanaście dzieł sztuki nowoczesnej. Graffiti powstałe w latach ubiegłych można podziwiać m.in. na ścianach Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, w pobliżu pętli autobusowej przy Dworcu Łódź Kaliska i na tramwajach.

 
– Zbliżająca się edycja Outline Colour Festiwal to nasz powrót do korzeni. Motywem przewodnim będzie Powrót do Fabrycznej Łodzi – informuje Wojciech Paszkowski, dyrektor Festiwalu. OCF będzie kontynuował ideę malowania wielkoformatowego muralu jak i mniejszych prac nawiązujących swoją tematyką do historii naszego miasta. Swoje spojrzenie na Łódź artyści będą mogli zaprezentować m.in. podczas malowania dziedzińca Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego 98, ściany kamiennicy przy zbiegu ulic Radwańskiej i Żwirki oraz 4 wagonów PKP Przewozy Regionalne.

Rosnący z roku na rok potencjał Festiwalu sprawił, że w sierpniu zagoszczą w Łodzi największe sławy tego gatunku sztuki. Do współpracy przy tworzeniu muralu zaproszono najznakomitszych twórców, m.in. niemiecką grupę „Maclaim” słynącą z tworzenia najlepszego na świecie fotorealistycznego graffiti oraz amerykańską grupę Tats Cru. Całemu Festiwalowi towarzyszyć będzie muzyka serwowana przez znanych i cenionych, polskich i zagranicznych DJ-ów. Zwieńczeniem Festiw alu będzie koncert w klubie „Wytwórnia” przy ul. Łąkowej 29.

 
Harmonogram oraz szczegóły wkrótce…

Zobacz także:

Twin 2 Win przed Jazzgą (foto+wideo)

Twin 2 Win w Fabryce Sztuki (foto+wideo)

Jeden komentarz do “Outline Colour Festival 2010 wkrótce

 • 1 sierpnia 2010 o 14:59
  Bezpośredni odnośnik

  Szanowni Państwo!!
  W związku z odbywającym się festiwalem OCF w dniach 16-28 sierpnia, chcemy zaoferować usługi noclegowe w naszej Willi. Dopełnimy wszelkich strań, aby zapewnić Państwu komfortowy i miły wypoczynek podczas wizyt w Łodzi.
  Willa Epejro to nowoczesny obiekt usytuowany w bliskiej odległości od centurm miasta a zarazem w spokojnej okolicy.
  Aby zapewnić optymalne warunki pracy i wypoczynku wszystkie pokoje wyposażone zostały w: łazienkę z natryskiem, TV sat, Wi-Fi.
  Ceny weekendowe:
  pokój 1-os. 100 zł/ doba
  pokój 2-os. 120 zł/ doba
  pokój 3-os. 140 zł/ doba
  Apartament 150 zł/ doba

  PROMOCJA DLA NOWYCH GOŚCI – pokój 99zł!!
  PROMOCJA DLA STAŁYCH GOŚCI – 25% rabatu!!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙂

  Willa Epejro: Łódź, ul. 3 Maja 15A,
  http://www.hotellodz.pl
  e-mail: recepcja@hotellodz.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *