Outline Colour Festival 2010 – line-up finału

outlineJest już znany line-up finałowego koncertu nadchodzącego Outline Colour Festival.  28 sierpnia w klubie Wytwórnia wystąpią kolejno: Green (PL), Spinache (PL), Enteka (PL), Grubson & 3oda Kru (PL), Eldo (PL), Warszafski Deszcz (PL), Looptroop Rockers (Szwecja) oraz D.I.T.C. (USA). Imprezę poprowadzi Rufin MC (PL) oraz DJ Cube (PL).

Szczególną uwagę zwracają dwa występy. Looptroop Rockers to jeden z najbardziej znanych europejskich zespołów hip-hopowych. W jego skład wchodzi trzech raperów, Promoe, Cosmic i Supreme oraz producent, Embee. Szwedzi niegdyś znani jako po prostu Looptroop tworzyli klasyczny rap, jednak już na trzecim albumie pt. „Fort Europa” ulegli wyraźnym wpływom reggae. Ostatni, czwarty krążek, „Good Things” został wydany w 2008 roku już po rozszerzeniu nazwy ekipy. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów, a premiera kolejnego albumu zapowiedziana jest na 2011 rok. Warto wspomnieć również o solowych projektach członków szwedzkiego zespołu, a zwłaszcza o wydawnictwie „Long Distance Runner” autorstwa Promoe, który stworzył jedną z najlepszych płyt łączących w perfekcyjny sposób stylistykę hip-hopu i rytmów rodem z Jamajki. Koncert zapowiada się na solidną dawkę scenicznej energii.

Zwieńczeniem festiwalu będzie występ legendarnej supergrupy, czyli D.I.T.C. (The Diggin’ in the Crates Crew), zrzeszającej raperów i producentów z Nowego Jorku, których wkład w rozwój hip-hopu pozostaje nieoceniony. Dyskografia zespołu nie prezentuje się może zbyt oszałamiająco, jednakże swoją sławę i renomę D.I.T.C. zawdzięcza przede wszystkim twórczości poszczególnych członków. Najbardziej znani z nich to raperzy Fat Joe, O.C. oraz nieżyjący już Big L (jeden z najlepszych MC’s wszechczasów).  Twórczość wielkich postaci związanych z kolektywem charakteryzuje klasyczne nowojorskie brzmienie zapoczątkowane w czasach ich debiutów, czyli w pierwszej połowie lat 90-tych. Styl ten porzucił właściwie tylko Fat Joe, stając się typowym przykładem mainstreamowego rapera. Grupa zaprezentuje się w Łodzi prawdopodobnie w składzie: Lord Finesse, O.C., A.G., Diamond D oraz Dj Boogie Blind (The X-Ecutioners). Występ D.I.T.C. to niewątpliwie nie lada gratka i prawdziwe muzyczne wydarzenie dla miłośników hip-hopu z całej Polski.

Dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti Outline Colour Festival odbędzie się w Łodzi i potrwa od 16 do 28 sierpnia 2010. To prawdziwa gratka dla twórców, jak i sympatyków sztuki ulicznej, muzyki hip hop i reggae. Kolorowe dzieła na najwyższym poziomie kolejny raz przyozdobią łódzkie budynki. Wieęcej o samej imprezie znaleźć można tutaj.

Zobacz także:

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *