Otwarty Dzień Dziecka dla małych i dużych. Teatr Muzyczny w Łodzi po latach przerwy odsłania kulisy

Warsztaty, zakulisowe wędrówki oraz spotkania z aktorami –  na ostatnią sobotę maja (28.05) Teatr Muzyczny w Łodzi przygotował moc atrakcji. Po pandemicznej przerwie instytucja wraca do tradycji dni otwartych, w tym roku łącząc je z obchodami Dnia Dziecka.
 
Teatralny Dzień Dziecka rozpocznie się o godzinie 10.00 od spotkania z mityczną Ariadną ze spektaklu „Tadek na tropach minotaura” – Emilią Klimczak. Aktorka Teatru Muzycznego opowie o swojej pracy i odpowie na pytania publiczności, a następnie zabierze uczestników na wycieczkę po kulisach teatru. Kolejna okazja do zajrzenia za kurtynę będzie o godzinie 11.30 i 13.30. Po niedostępnych na co dzień zakamarkach siedziby Muzycznego oprowadzą zwiedzających Anna Korzon-Wnukowska, Patrycja Lenarczyk-Onasz i Jakub Onasz.
O godzinie 10.30 i 12.30 zwiedzający wyruszą śladami dźwięku. Wycieczki poprowadzi Łukasz Zachwieja, realizator dźwięku, a także pomysłodawca i twórca Radia Lutnia. Uczestnicy przekonają się jak to się dzieje, że w teatrze wszystko dobrze słychać i jaką drogę przechodzi dźwięk od gardła aktora do stołu realizatorskiego.
Dla młodych aktorów i pasjonatów sceny teatr zaplanował także warsztaty ze znanym aktorskim duetem – Joanną i Szymonem Nygard. Podczas spotkania z pomocą instruktorów, uczestnicy i uczestniczki w dwóch grupach wiekowych przygotują inscenizację krótkiego utworu literackiego. Dzieci i młodzież będą miały realny wpływ na kształt przygotowywanej etiudy zarówno w sferze interpretacyjnej, jak i produkcyjnej. Warsztaty zakończą się otwartym pokazem efektu pracy przed publicznością.
Teatralna kawiarnia także będzie czekać na gości. W tym dniu zmieni się w tajemniczą, baśniową krainę. O 13.00 swoją działalność rozpocznie bowiem Baśniowa Kawiarenka. To w niej będzie można posłuchać najpiękniejszych bajek i baśni w wykonaniu i interpretacji aktorów Teatru Muzycznego – Emilii Klimczak, Justyny KopiszkiPiotra Płuski.
Na deser przygotowano spotkanie-niespodziankę z obsadą spektaklu „Pretty Woman”. Aktorzy jednej z najgłośniejszych premier Teatru Muzycznego ostatnich lat opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu na nowo historii, która jest znana na całym świecie. Zdradzą komu najbliżej do granych przez siebie postaci oraz jak wyglądały prace nad spektaklem w niełatwym czasie pandemii. Rozmowę poprowadzi Magdalena Szuster.
Teatralny Dzień Dziecka wypełni także przestrzeń foyer teatru. Przez cały dzień będzie można oglądać tam dwie ciekawe wystawy. Pierwsza to Antrakt2 zrealizowana we współpracy z Łódzkim Towarzystwem Fotograficznym w przestrzeni likwidowanego magazynu Teatru Muzycznego. Druga to wystawa kostiumów ze spektaklu „Miss Saigon”, który niedawno zszedł z teatralnego afisza. W godzinach 13.30-15.30 na najmłodszych czekają także liczne atrakcje i animacje pod hasłem Kolorowy zawrót głowy.
Na wszystkie warsztaty i zwiedzanie teatru obowiązują wcześniejsze zapisy, natomiast spotkania z aktorami, Baśniowa Kawiarenka i Kolorowy zawrót głowy to wydarzenia otwarte. Szczegółowy program Teatralnego Dnia Dziecka dostępny jest na stronie internetowej teatru.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *