Modernizacja Wiwarium zakończona. Budynek zmienił się na zewnątrz i wewnątrz. W weekend 20-21 marca zaproszono zwiedzających na oglądanie odnowionego pawilonu.

W listopadzie ubiegłego roku zakończyliśmy kompleksową modernizację budynku Wiwarium w łódzkim ZOO. – Przedwojenna willa zyskała nowy wygląd. Cały budynek został ocieplony. Ma również odnowione fasady. Wymieniono okna i dach. W ramach tej przebudowy zlikwidowaliśmy wszelkie bariery architektoniczne. Obecnie obiekt ten, podobnie jak wszystkie pozostałe na terenie naszego ZOO, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla Arkadiusz Jaksa, prezes ZOO.

Zakończyły się również wszystkie prace wewnątrz budynku. – Powiększyliśmy przestrzeń dostępną dla naszych podopiecznych, ale również poprawiliśmy walory estetyczne całego pawilonu. Wyszliśmy z klimatu starych, ramowych zbiorników. Zastąpiliśmy je dużymi przestrzeniami monolitycznych szyb. Dzięki temu możemy eksponować więcej gatunków zwierząt. Tam, gdzie się da łączymy zwierzaki, żeby to było jak najbardziej zbliżone do warunków naturalnych – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes ZOO.

Przypomnijmy, że w budynku Wiwarium można spotkać między innymi najstarszego mieszkańca łódzkiego ZOO – prawie 50-letniego kajmana, a także legwana, warana szmaragdowego czy węża długonosego. W pawilonie pojawiły się również nowe gatunki, między innymi ptasznik królewski, liściec oraz skorpion cesarski.

Wiwarium można zwiedzać od 20 marca. Na pierwszy wiosenny weekend przygotowano dla zwiedzających dodatkowe atrakcje. Na miejscu będzie można spotkać inne zwierzaki zainteresowane otwarciem Wiwarium, między innymi pingwina, żyrafę i żabę. Nasi milusińscy chętnie zapozują do zdjęcia i podarują zwiedzającym pamiątkowe monety.

Przypominamy, że na terenie ZOO obowiązuje reżim sanitarny. W kilku punktach umieściliśmy płyny do dezynfekcji. Wszyscy zwiedzający mają obowiązek noszenia maseczek. Prosimy o zachowanie dystansu. Do pawilonów może wchodzić jednorazowo maksymalnie 5 osób.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF3008
Widzewski Piknik Rodzinny (foto)
Nowy mural w Łodzi zachęci do tworzenia sąsiedzkich relacji
MWB_11092011-9000mw
Moto Weteran Bazar – wrzesień 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*