Otwarte przystanie wodne w Łodzi

Łódzkie przystanie wodne będą otwarte dla mieszkańców już od soboty 30 kwietnia. Miłośnicy kajakowania, czy rowerów wodnych mogą korzystać z wodnych atrakcji na Młynku, Stawach Jana, czy Arturówku. W tym ostatnim miejscu zaplanowana jest także duża majówkowa impreza. 

 

Dla łodzian dostępne są kajaki, łodzie canou, a także rowery wodne. Dużym zainteresowaniem w poprzednim roku cieszyły się te w kształcie flamingów, które dotarły na łódzki Młynek aż ze słonecznej Hiszpanii. Stado 3 flamingów powiększyło się w tym roku o kolejne 2, które będą dostępne na Stawach Jana. Przez cały letni sezon flamingi na Stawach Jana będą wypożyczane bezpłatnie. Koszt wypożyczenia rowerów na pozostałych obiektach wynosi 20 zł za każdą rozpoczętą godzinę, a w czasie majówki od 30 kwietnia do 3 maja będzie można z nich korzystać od godziny 9:00 do 20:00. Po majówce przystanie i sprzęt będą czynne podczas weekendów w godzinach 9:00 – 20:00, natomiast od 27 czerwca do 2 września także w dni powszednie w godzinach 12:00 – 19:00.

 

Impreza w Arturówku

Sobota 30 kwietnia i niedziela 1 maja zapowiada się bardzo atrakcyjnie na łódzkim Arturówku. Będzie bardzo aktywnie, bo na te dni przygotowano warsztaty nordic walking, gry rekreacyjne takie jak badminton czy strzelanie z łuku, a także warsztaty sztuk walki. Dla najmłodszych będzie także strefa młodego piłkarza oraz dmuchańce.

Dodatkowo będzie można skorzystać także z porad fizjoterapeutycznych, zmierzyć ciśnienie krwi i porozmawiać z dietetykiem. Funkcjonariusze policji udzielą porad na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą a Straż Pożarna zaprezentuje wozy strażackie. Na miłośników zwierząt będą czekali strażnicy z łódzkiego Animal Patrolu, a także z sekcji konnej Straży Miejskiej. Będzie można oznakować rower. 

1 maja stowarzyszenie Signum Polonicum podzieli się swoją wiedzą na temat białej broni, fechtunku i dawnych strojów, a Wodna Drużyna Harcerska przygotowała ćwiczenia żeglarskie, bieg terenoznawczy oraz zawody drużynowe.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie podczas majówki w Arturówku. Szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu MOSiR.

 

IMPREZA W ARTURÓWKU

sobota 30 kwietnia

godz. 11 – 16

niedziela 1 maja 

godz. 10 – 15

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM

W Arturówku cały weekend – w sobotę (30 kwietnia) w godzinach 11:00-16:00 i w niedzielę (1 maja) w godzinach 10:00-15:00 – przygotowano atrakcje specjalnie dla łodzian.

– warsztaty z techniki Nordic Walking oraz spacer (start godz. 12:30 – sobota, niedziela),

– gry rekreacyjne (badminton, strzelanie z łuku),

– strefa młodego piłkarza – warsztaty piłkarskie dla dzieci,

– warsztaty sztuk walki (niedziela),

– dmuchańce.

Dodatkowo:

  1. Bonifraterskie Centrum Medyczne Oddział w Łodzi

– porady fizjoterapeuty m.in. z zakresu jak dopasować ćwiczenia, aktywność do wieku i kondycji,

  jak „mądrze” ćwiczyć, jak prawidłowo chodzić z kijami/nordic walking)

– rozmowa z dietetykiem na temat aktualnych zaleceń zdrowego żywienia,

– rozmowa z pielęgniarką, która wykona również pomiar ciśnienia tętniczego krwi, saturacji.

  1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

– ścianka fotograficzna,

– kącik plastyczny,

– gry i zabawy dla dzieci,

– mini teatrzyk.

  1. Park Trampolin Jump Planet Ksawerów

– skoki na trampolinie o średnicy ok. 3 m,

– zabawa z Kangurem – maskotka animacyjna,

– malowanie twarzy,

– konkursy dla najmłodszych (wyścigi, gry z piłką, modelowanie z balonów).

  1. Komenda Miejska Policji w Łodzi

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Łodzi zapraszają na swoje stoisko, gdzie będą przeprowadzać rozmowy dotyczące bezpieczeństwa w miejscu publicznym, miejscu zamieszkania, w trakcie wypoczynku nad wodą, jak również wskazywać sposoby unikania zagrożeń.

  1. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi – Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1

W wydarzeniu udział wezmą 2 samochody PSP – samochód ratowniczo-gaśniczy oraz podnośnik.

W ramach prezentacji sprzętu będzie można obejrzeć każdy sprzęt będący na wyposażeniu samochodów, wejść do kabiny pojazdu, założyć strój bojowy strażaka.

Strażacy przeprowadzą też prelekcję na temat prezentowanego sprzętu i codziennej pracy.

Odbędzie się także pokaz podawania wody z pojazdu gaśniczego. Zachęcamy również do zadawania pytań strażakom związanych z naszą pracą.

  1. Miejska Strefa Kultury w Łodzi – Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO (niedziela – 1 maja)

– gry i zabawy animacyjne i podwórkowe (m.in. chusta animacyjna, gry i zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem rekwizytów);

– warsztaty plastyczne (z el. rękodzielnictwa i zero waste),

– rozgrywki szachowe.

  1. Stowarzyszenie Signum Polonicum

Stowarzyszenie jest propagatorem polskiej sztuki walki szablą, jego reprezentanci będą obecni w niedzielę (1. maja) i zaprezentują:

– namiot historyczny,

– białą broń,

– stroje dawne,

– pokazy fechtunku.

  1. Straż Miejska w Łodzi

Podczas eventu zostanie zaprezentowana działalność Straży Miejskiej ze szczególnym uwzględnieniem Eko- i Animal- Patrolu oraz profilaktyki. Na stoisku będzie można oznakować rower i podziwiać patrol konny.

  1. Wodna Drużyna Harcerska

– zawody sportowe – dwa zespoły, które będą rywalizowały ze sobą w różnych czynnościach ruchowych, np.: bieg po krążek, lewitująca piłeczka, skaczące worki, pajacykowy zbijak;

– terenoznawczy bieg – uczestnicy nauczą się korzystania z busoli i mapy, poznają znaki patrolowe, a umiejętności wykorzystają do odnalezienia skarbu.

– żeglarskie ćwiczenia – poznanie najważniejszych węzłów, zabawa w „prawą, lewą burtę”, tworzenie modeli łódeczek z drewnianych patyczków.

– samarytańskie praktyki – ćwiczenia na fantomie, symulacje z zakresu pierwszej pomocy, edukowanie dzieci w ramach pomocy innym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *