otwarta16 maja staruje XIV OTWartA WYSTAWA. W tym roku impreza organizowana będzie w Naszej Galerii oraz w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

OTWartA WYSTAWA to impreza multimedialna, która każdorazowo  pokazuje dokonania twórcze kilkudziesięciu twórców w zakresie plastyki, muzyki, filmu, tańca itd. Impreza ma niezwykłą formułę i cel. Mogą brać w niej udział wszyscy artyści, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość. Prace nie są oceniane, ani poddawane selekcji. Każdy z uczestników jest odpowiedzialny za prezentację swoich dokonań. Celem Otwartej Wystawy jest zintegrowanie i rozbudzenie środowisk twórczych w Łodzi i odkrywanie nowego potencjału twórczego. OTWartA WYSTAWA daje możliwość konfrontacji i przyspiesza progresję, ułatwia kontakt między artystami różnych muz, przez co staje się platformą wymiany i współpracy.

Impreza ułatwia bezpośredni kontakt odbiorcy z twórcą, galerzystom daje cenną możliwość obserwowania rozwoju młodych artystów wchodzących na rynek sztuki. Dzięki udziałowi w Otwartej Wystawie wielu artystów otrzymało propozycje wystaw w profesjonalnych galeriach, nawiązało cenne kontakty i sprzedało swoje prace. OTWartA WYSTAWA zaowocowała cyklem mniejszych wystaw, które odbywają się pod wspólną nazwą NOCY ARTYSTYCZNYCH. Są to trwające jeden wieczór prezentacje dzieł plastycznych i muzyki, do których zapraszani są artyści, wybrani przez organizatora spośród uczestników Otwartej Wystawy. Celem  jest prezentacja twórczości w szerszym wymiarze i wypromowanie najlepszych artystów biorących udział w Otwartej Wystawie.

Program:

16-24 maja
Nasza Galeria (Piotrkowska 17) – wernisaż o godz. 19 – Ekspozycja – wstęp wolny

23 maja
Muzeum Książki Artystycznej (Tymieniecka 24) – godz. 20:30 – bilety: 15 zł

Pokaz slajdów: Robert Laska – PUNKS z Miasta Łodzi, Maciek Cholewiński – Prasa najprawdopodobniej nie kłamie
Film: Aleksandra Chciuk – Rise Moon i Variation on black
Koncerty: Reszta Pokolenia, Marynarze Łodzi, Moskwa, DJ OFFIK
Jam Session

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dialog ze sztuką geometrii. Strefa przestrzeni w Galerii Re:Medium
Krzysztof Iwański autorem szaty graficznej 11 urodzin OFF Piotrkowska
winieta_do_lata2013
XIII Konkurs Fotograficzny Lato, lato zostań dłużej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*