Otwarcie wystawy „W jakim pięknym miejscu jesteśmy” w ms1

W piątek (18 marca 2022) o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Sztuki w Łodzi (ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43, 1. piętro) na otwarcie wystawy „W jakim pięknym miejscu jesteśmy”.

Muzeum Sztuki powstało blisko sto lat temu dzięki ofiarności międzynarodowej awangardy. Targającym ówczesnym światem kryzysom, kiedy to rozpadały się imperia i gwałtownie szukano alternatywy dla stosunków ekonomicznych opartych na wyzysku, towarzyszyła wiara w postęp i powszechną emancypację. Przejawem owej wiary była sztuka awangardowa.

Dzieła darowane do kolekcji są zarówno wypowiedzią artystyczną, historycznym śladem, jak i odzwierciedleniem wystaw i projektów realizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Dar dla instytucji powiększa zakres tego, co wspólne. W 2022 roku otwieramy wystawę która została skomponowana z darów przekazanych Muzeum Sztuki w Łodzi w latach 2008–2021. Wystawa „W jakim pięknym miejscu jesteśmy” bada również jak obecna sytuacja na świecie niezwykle zaktualizowała przekaz prac, które chwilę temu wydawały się jedynie grą z pewnym odległym pojęciami jak wojna, imperializm czy kolonializm.Kuratorką wystawy jest Anna Łazar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *