Otwarcie Słówka – najnowocześniejszej biblioteki publicznej w Łodzi

20 lipca BMwŁ otworzy Słówka, dawną filię nr 15 znajdującą się przy ul. Boya-Żeleńskiego 15. Biblioteka przeszła gruntowny remont i rozbudowę, dzięki czemu uzyskano dodatkową przestrzeń dla czytelników. Wydzielono w niej pomieszczenie do projekcji filmów oraz salę dla dzieci. Filia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy, w tym w stanowiska dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cała zresztą jej przestrzeń została zaprojektowana z uwzględnieniem ich wymagań. W bibliotece funkcjonuje drukarka 3D, na której czytelnicy wydrukują swoje projekty. Przed filią zainstalowano wrzutnię pozwalającą na oddawanie książek w czasie, kiedy biblioteka jest nieczynna. Sugerując się potrzebami odbiorców, uruchomiono dla nich ekspres do kawy.

Nazwa nowo otwieranej filii – Słówka – nawiązuje do tomu Tadeusza Boya-Żeleńskiego o tym tytule, dlatego nie mogło w niej zabraknąć bogatego księgozbioru literatury pięknej dla dorosłych i dzieci. Czytelnicy znajdą w bibliotece kilka tysięcy nowości książkowych, a oprócz tego kolekcję audiooków oraz e-booki z dwóch baz – zawierających polsko- i obcojęzyczne książki.

Działalność biblioteki rozpocznie się od pikniku. W jego ramach między godziną 11 a 16 zaplanowano aktywności, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Wśród nich znajdą się zabawy z animatorem, skoki na trampolinie i warsztaty z tworzenia lasu w słoiku. Późnym popołudniem, o godzinie 18, rozpocznie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim. Pretekstem do rozmowy będzie jego najnowsza książka Kult.

Remont i rozbudowa biblioteki zostały wykonane dzięki środkom z projektu Modernizacja, rozszerzenie funkcji i wyposażenie bibliotek. Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, Działanie VI.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałanie VI.1.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury – ZIT.

Kiedy: 20 lipca 2019, g. 11-20
Gdzie: Słówka, ul. Boya-Żeleńskiego 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *