DSC_5012

Do 27 października potrwa kolejna edycja najważniejszej imprezy polskiego designu. W festiwalowym programie znalazły się m.in. wystawy i warsztaty, zaś swoje prace zaprezentuje kilkuset projektantów z całego świata.

Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 r. tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym designem, oraz dla biznesu.

Podobnie jak w poprzednich latach, na zwiedzających czekają dziesiątki ekspozycji i wydarzeń towarzyszących, przygotowanych dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi, Mecenasa – Ceramiki Paradyż oraz licznych partnerów festiwalu.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem 'It’s all about humanity’ i została podzielona na trzy bloki tematyczne: Empatia, Mieszkanie i Spożywanie. Wśród wydarzeń przewidziano m.in. pierwsze ogólnopolskie spotkanie blogerów wnętrzarskich, Service Jam, liczne wykłady, strefę projektanta oraz konferencję 'Food/Design/Humanity’.

DSC_5039

Kolejnym wydarzeniem wartym polecenia jest barwny REMADE MARKET oferujący szeroką gamę dizajnerskich rozmaitośći. Podczas trwania imprezy, która odbędzie się w ostatni weekend festiwalu (27.10 w godz. 10-20.00, Centrum Festiwalowe, IV piętro) można będzie wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach DIY (do-it-yourself), w ramach których uczestnicy będą mieli możliwość współpracy z projektantami przy tworzeniu unikatowych przedmiotów. Na wasztaty zapraszają m.in. redaktorki „Czterech Kątów”.

DSC_5030

REMADE MARKET to miejsce, w którym można spotkać się z projektantami, porozmawiać o inspiracjach i aktualnych trendach oraz nabyć oryginalne i wyjątkowe przedmioty bezpośrednio od ich twórców. Na wszystkich spragnionych designu i chętnych do nabycia wyjatkowych przedmiotów po atrakcyjnych cenach czekają takżę sklep z kuchennymi akcesoriami oraz księgarnia.

DSC_5011

Przypominamy talże, że cząstkę festiwalu można zabrać ze sobą do domu. Wszystkie gadżety festiwalowe będzie można zakupić w Centrum Festiwalowym przy ul.Targowej 35. Zaopatrzyć można się m.in. w koszulki dla dzieci i dorosłych, naklejki, piny, kubek, torby oraz katalogi z poprzednich edycji.

DSC_5060

W tym roku Organizatorzy zachęcają także festiwalowych gości do dokonania rejestracji na stronie: www.rejestracja.lodzdesign.com lub w Biurze Festiwalowym podczas trwania festiwalu. Rejestracja umożliwia zakup karnetów i biletów ze zniżką, ale też pomaga lepiej poznać potrzeby i oczekiwania gości w stosunku do festiwalu. Uwagi i oceny programu oraz organizacji przesyłać można na adres: info@lodzdesign.com

Po rejestracji:

Karnet 50 PLN: wielokrotny wstęp na wszystkie wystawy (przez cały czas trwania festiwalu) oraz udział w dodatkowych wydarzeniach odbywających się w Centrum Festiwalowym. Udział w konferencji oraz niektórych warsztatach jest płatny i wymaga wcześniejszej rejestracji.

Bilety jednorazowe na wystawy w Centrum Festiwalowym: 15 PLN, bądź 10 PLN – studenci, emeryci, renciści

Bez rejestracji:

Karnet 100 PLN: wielokrotny wstęp na wszystkie wystawy (przez cały czas trwania festiwalu) oraz udział w dodatkowych wydarzeniach odbywających się w Centrum Festiwalowym. Udział w konferencji oraz niektórych warsztatach jest płatny i wymaga wcześniejszej rejestracji.

Bilety jednorazowe na wystawy w Centrum Festiwalowym: 30 PLN, bądź 20 PLN – studenci, emeryci, renciści. Dzieci do lat 12 – wstęp wolny.

Przypominamy, że 21.10.2013 wstęp na wystawy w Centrum Festiwalowym (po zarejestrowaniu) jest bezpłatny. Liczba dostępnych miejsc na wybrane wydarzenia będzie ograniczona. Informacje i zasady dotyczące zapisów na poszczególne części programu dostępne w zakładkach tych wydarzeń.

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Łódź Design Festival na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterwprost
Plaster Łódzki Złotą Stroną Tygodnia „Wprost”
IMG_1256_kopiuj
Bitwa nad Bzurą w Walewicach (foto)
05042013_069
Pamiątkowa tablica w miejscu urodzenia Juliana Tuwima (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*