Otwarcie Łódź Design Festival 2012! (foto)

DSC_4739

Ruszyła kolejna edycja najważniejszej imprezy polskiego designu. W festiwalowym programie znalazły się m.in. wystawy i warsztaty, zaś swoje prace zaprezentuje kilkuset projektantów z całego świata.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody w wysokości 20.000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż oraz fotela projektu Romana Modzelewskiego został Jan Lutyk za projekt krzesła „Ribbon”.

Hasło przewodnie 6. edycji festiwalu – AWARENESS, podkreśla rolę jaką w designie, poza użytecznością i estetyką, pełni świadomość. Interpretują je 3 wystawy Programu Głównego: Kto ty jesteś?, The Future is Stupid, Punkty widzenia – punkty siedzenia. Warto także wybrać się na wystawę must have, prezentującą projekty rodzimego designu; forum: Design & Architektura, będące miejscem spotkań publiczności z ekspertami oraz Edukreację – wystawę i warsztaty dla najmłodszych.

janlutyk_ribbon_3

Na zwiedzających czekają dziesiątki ekspozycji i wydarzeń towarzyszących. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi, Mecenasa – Ceramiki Paradyż oraz licznych partnerów, do Łodzi przyjechało ponad 1 100 obiektów autorstwa przeszło 640 projektantów!

DSC_4676

Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 r. tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym designem, oraz dla biznesu.

DSC_4723

Dzięki staraniom organizatora imprezy – Łódź Art Center – oraz wsparciu licznych partnerów, festiwal w ciągu kilku lat przeistoczył się z lokalnej, składającej się z paru wystaw imprezy, urastając do rangi największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu. Prezentuje on design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę.

DSC_4743

Podczas głównego weekendu Łódź Design Festival 2012 (18-21.10) organizatorzy stworzyli specjalną Strefę Projektanta, w której zaprezentowane zostaną innowacyjne narzędzia oraz rozwiązania przydatne w pracy projektanta oraz architekta. Są to zarówno programy graficzne, jak i nowości sprzętowe.

DSC_4683

Na wszystkich spragnionych designu i chętnycch do nabycia wyjatkowych przedmiotów po atrakcyjnych cenach czekają sklep z kuchennymi akcesoriami oraz księgarnia. Za to w ostatni weekend festiwalu (27.10 w godz. 10-20.00, Centrum Festiwalowe, IV piętro) wszystkich miłośników designu zapraszamy na REMADE MARKET. To miejsce, w którym można spotkać się z projektantami, porozmawiać o inspiracjach i aktualnych trendach oraz nabyć oryginalne i wyjątkowe przedmioty bezpośrednio od ich twórców.

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Łódź Desing na Plastrze Łódzkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *