muzeum6_-Fot._grupa_33_03We wtorek, 9 kwietnia o godz. 19 zostanie otwarte multimedialne muzeum mieszczące się w budynku Kotłowni, usytuowanym na dziedzińcu wewnętrznym dawnej fabryki Ludwika Geyera.

Muzeum korzystać będzie z najnowszych zdobyczy techniki. Oferuje zwiedzającym możliwość wirtualnego obcowania z wybranymi eksponatami Centralnego Muzeum Włókiennictwa, zapoznania się z historią przemysłu włókienniczego, Białej Fabryki oraz rodziny Geyerów, która kryje wiele sekretów. Prezentowane będą rodzaje tkanin i splotów oraz stroje, jakie ludzie nosili w XIX i XX wieku. Przy pracy będzie można zobaczyć maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki nowoczesnym technologiom.  Wędrując szlakiem elementów związanych z przemysłem włókienniczym zwiedzający przeniosą się w czasy Łodzi przemysłowej.

joomplu:50925

– Pobyt w muzeum uatrakcyjniają liczne multimedialne gry, zabawy i quizy. Będzie można m.in. ułożyć gobelin z puzzli, wyhaftować wzór na serwetce czy posegregować surowce do produkcji tkanin a następnie tkaniny z nich wyprodukowane – mówi Anna Nierychlewska z Centralnego Muzeum Włókiennictwa. – Goście muzeum będą mieli również możliwość zaprojektowania własnych tkanin i upublicznienia ich potem na specjalnym stole dotykowym. Spragnionych ruchu zapraszamy do rozegrania meczu kłębkiem włóczki czy zbierania bawełny.

Ze względu na multimedialny charakter muzeum, liczba osób jednocześnie przebywających w budynku Kotłowni jest ograniczona.

/fot. mat.pras.

Zobacz także:

ASP. Rocznik 2012 (foto)

Kowalewscy – Retrospektywa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

Młodość sztuki naszego czasu – tkanina malowana i drukowana (foto)

Z nici Ariadny. Czwarta edycja (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
188. urodziny Izraela Poznańskiego
Plac Zabaw Twórczych w Łodzi
nocpodroznikow
XX Noc Podróżnika Trawers

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*