DSC_3890

Swoje podwoje otworzyła po remoncie jedyna w Polsce placówka poświęcona technikom, technologii i historii animacji. Nowa instytucja wyewoluowała z utworzonego przed kilkoma laty Muzeum Bajki. Do 14 października, pod hasłem „Muzeum w Akcji!” potrwają dni otwarte połączone z bezpłatnym zwiedzaniem i projekcjami.

Nowe muzeum to miejsce zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Interaktywna forma pozwoli odwiedzającym doświadczyć z bliska czym jest sztuka animacji. Co ważne Se-ma-for Muzeum Animacji (SMA) będzie dalej rozwijać zdolności artystyczne i odbiorców, pobudzać kreatywność oraz spełniać w rolę wychowawczą.

Poprzez realizację idei muzeum partycypacyjnego według definicji Niny Simon wizyta w muzeum zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze, tworzenia i dzielenia się treściami jak również angażuje do dyskusji nad prezentowanymi treściami. Muzeum Anumacji to miejsce, w którym zwiedzający mogą tworzyć treści, dzielić się nimi i łączyć się – wchodzić w interakcje między sobą – wokół tych treści.

Zakres tematyczny nowego Muzeum jest znacznie szerszy niż dotychczas, ponieważ obejmuje w większym zakresie również inne techniki animacji. Dzięki temu odwiedzający poznają tajniki sztuki animacji we wszystkich jej aspektach. Na nowej ekspozycji obok eksponatów scenografii i filmowych prezentacji kultowych produkcji studia Se-ma-for, nie brakuje również kolekcji z najnowszego dorobku. Wszystkie zmiany umożliwiło wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wkład własny Se-ma-fora.

Se-ma-for Muzeum Animacji mieści się przy ul. Targowej 1/3 (wejście od ul. Tuwima 54).

(Tekst – mat. prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Se-Ma-For Film Festival!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Roślinnik – królestwo roślin na Piotrkowskiej (foto)
IMG_1644
Zieleń Łódzka: Park Sienkiewicza (foto)
OTWARCIE
Manufaktura Czekolady (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*