W tym roku właściciele lokali nie zapłacą za dzierżawę terenu pod ogródek gastronomiczny. Dodatkowo Łódź przyspieszy procedurę wydawania pozwoleń

Wiemy już, że w kolejnym etapie odmrażania polskiej gospodarki, od poniedziałku, 18 maja możliwa będzie wizyta w restauracji czy kawiarni, a także ogródku gastronomicznym. To bardzo dobra wiadomość dla łódzkich restauratorów oraz wielu pracowników branży gastronomicznej, którzy dotychczas mogli jedynie przygotowywać jedzenie „na wynos”. Częściowy powrót klientów, może pomóc w polepszeniu sytuacji lokali serwujących jedzenie, szczególnie tych położonych przy Piotrkowskiej i w jej pobliżu.  

Wewnątrz restauracji czy kawiarni należy stosować się do specjalnych zasad zapewniających bezpieczeństwo klientów i obsługi. Procedury opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny umożliwią serwowanie jedzenia bez ryzyka zarażeniem się. – Wierzę, że nasi restauratorzy szybko wprowadzą u siebie wymagana standardy i już od poniedziałku zjemy „na mieście”. Wprowadzenie takiej możliwości jest szczególnie ważne dla branży gastronomicznej z Piotrkowskiej, dla której sezon letni jest najlepszym okresem roku – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi,.

Miasto przygotowało szereg ułatwień dla przedsiębiorców z Piotrkowskiej
i przyległych do niej ulic, którzy z niecierpliwością oczekiwali decyzji o otwarciu ogródków gastronomicznych. W tym roku właściciele lokali nie zapłacą za dzierżawę terenu pod ogródek, ale wystąpią o jego użyczenie, co zwolni ich z kosztów. Zarząd Dróg i Transportu nie będzie pobierał opłat od restauratorów, a dodatkowo przyspieszy procedury związane z wydawaniem pozwoleń na rozstawienie ogródka.

– Poleciłam Dyrektorowi ZDiT rozpatrywanie wniosków o użyczenie terenu pod ogródek w trybie pilnym. Podobnie jak wielu łodzian, chciałabym, abyśmy w przyszły poniedziałek mogli cieszyć się ładną pogodą w jednym z ogródków na Piotrkowskiej – dodaje prezydent Zdanowska.

Z tego rodzaju działań, podobnie jak z wprowadzenia ulg od kwoty czynszów za wynajmowanie miejskiego lokalu, zadowolenie są łódzcy restauratorzy.

– Decyzje miasta to realna pomoc dla biznesu. Podobnie jak inne restauracje, czekaliśmy na powrót klientów do lokali, ale jeszcze bardziej na otwarcie sezonowych ogródków. Dzięki zwolnieniu z opłat za korzystanie z terenu
i przyspieszeniu formalnych procedur urzędu, otworzymy ogródek szybciej
i uzupełnimy straty. Przetrwanie naszej firmy jest bardzo silnie związane
z funkcjonowaniem w sezonie letnim –
mówi  Bernard Czechowski, właściciel Restauracji Bułgarskiej.

Warto przypomnieć, że większość sklepów na ul. Piotrkowskiej już działa, a wysiłki przedsiębiorców wspierane są przez akcję promocyjną #OtwartaPiotrkowska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC06588
Festiwal Kawy w Łodzi (foto)
1-20
Przejazd Rowerowy na Piotrkowskiej (foto)
masalipiec_021
Łódzka Masa Krytyczna – lipiec 2011 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*