miasto_kobiet_22 czerwca miało miejsce uroczyste rozpoczęcie festiwalu Łódź Miastem Kobiet, który odbywa się w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Na otwarciu łódzkiego festiwalu nie zabrakło dobrego humoru i ciekawych wydarzeń.

Rozpoczęcie zachęciło kobiety, by skorzystały z okazji i wybrały się na wyjątkowy festiwal. Goście mogli spotkać się z Beatą Tyszkiewicz by posłuchać anegdot z  życia gwiazdy, opisanych w jej nowej książce, a także podziwiać wernisaż fotografii Piotra Kosińskiego.

Na samym początku organizatorzy powitali sponsorów i zaproszonych gości, w tym w szczególności – Beatę Tyszkiewicz, gościa honorowego. Ci, którzy przybyli do AOIA mieli możliwość podziwiać prace Pitra Kosińskiego Kobiety mojego życia. Czarno-białe fotografie znanych Polek przyciągnęły uwagę przybyłych, zainteresowały i skłoniły nie tylko do patrzenia… ale też myślenia. Wykonane w wyrafinowany sposób zdjęcia zdecydowanie zasługują na pochwałę. Po krótkim podziwianiu fotografii łódzkiego artysty oraz poczęstunku odbyła się rozmowa z zaproszoną aktorką.

Beata Tyszkiewicz, kobieta o niezwykłym wdzięku i poczuciu humoru, zachwyciła publiczność, opowiadając o nowej książce. Pełne anegdot opowieści gwiazdy ożywiły publiczność, wprowadzając wszystkich w dobry nastrój. Każdy miał możliwość otrzymać autograf na własnym egzemplarzu książki oraz porozmawiać z aktorką. Całość opatrzona została kilkoma nagrodami, które dostali nieliczni. Na koniec odbyła się projekcja filmu Jacka Bławuta Jeszcze nie wieczór, z Tyszkiewicz w roli głównej. Film ten to opowieść o miłości, przemijaniu i aktorach – ich marzeniach, przywarach – którzy pragną zagrać choć jeszcze jedną rolę, być może tę największą. To był wieczór kobiecych wrażeń.

Zobacz także:

Łódź Miastem Kobiet 2014 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Muzeum Miasta Łodzi i zrewitalizowany ogród otwarte dla zwiedzających
storczyki
Wystawa storczyków w Palmiarni (foto)
sztukmistrz_u_milscha_20130616_1467502024
Radek Hoffman: Człowiek, który wie (wywiad)
1 Komentarz
  • ryta
    24 czerwca 2014 at 11:58

    Brawo za pomysł i realizację – czekamy na IV edycję Pani Moniko.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*