Otwarcie Biblioteki Reymonta (foto)

Filia nr 64 Biblioteki Miejskiej w Łodzi (dawniej ulica Paderewskiego 11a) zyskała nową lokalizację przy ul. Zaolziańskiej 49. Nazwa Biblioteki to „Biblioteka Reymonta”.

Biblioteka została przeniesiona do świeżo wyremontowanej przestrzeni znajdującej się na parterze, a nie jak miało to miejsce do tej pory, na piętrze. Jest to zmiana wpisująca się w realizowany przez BMwŁ program kreowania łatwo dostępnej i pozbawionej barier architektonicznych przestrzeni, czego doskonałym przykładem jest także otwarta dwa tygodnie temu filia „Na Kozinach”.

Podobnie jak w innych odnowionych niedawno przez BMwŁ lokalach, można tutaj spotkać się ze znajomym, siedząc na wygodnej kanapie albo kolorowych poduchach, którymi wymoszczony został parapet. Filia jest przygotowana do realizowania potrzeb najmłodszych czytelników, dla których przygotowaliśmy kącik dziecięcy. W bibliotece znajduje się także dobrze wyposażona pracownia komputerowa, w której realizowane będą bezpłatne kursy dla osób pragnących zwiększyć swoje kompetencje cyfrowe. Filia będzie miła wydłużone godziny pracy, korzystne zarówno dla emerytów, jak i osób pracujących: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:00 do 19:00, natomiast w środę od 9:00 do 14:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *