Otwiera się Biblioteka Odyseja przy ulicy Wschodniej 42, to już trzecia zmodernizowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi w tym roku.

– Jesteśmy jedyną instytucją kultury w okolicy, dlatego zależało nam aby Odyseja była oryginalna i miała charakter – mówi Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi. – Dzięki rewitalizacji biblioteka zyskała nowy kształt i większą przestrzeń. Mamy nadzieję, że to miejsce pozwoli nam zaktywizować lokalną społeczność.

W Odysei znajduje się sala dla dzieci, sala multimedialna oraz warsztatowa. Jej przestrzenie są przystosowane do organizacji spotkań czy pokazów filmowych. Biblioteka ma ponad 200 metrów kwadratowych, na półkach mieści się około 7 tysięcy książek i audiobooków. Dodatkowym atutem jest piękne podwórko z drewnianą altaną, które w sezonie z pewnością będzie wykorzystywane podczas akcji plenerowych.

– Profilem Odysei jest szeroko rozumiana podróż – podkreśla Krzysztof Dębowski, kierownik biblioteki przy ulicy Wschodniej. – Nie tylko ta rozumiana w bezpośredni sposób, ale także podróż przez czas, kulturę czy kulinaria. Ideą tego miejsca jest kulturalna wymiana myśli, doświadczeń i smaków. Liczymy na zaangażowanie lokalnej społeczności i zapraszamy do współtworzenia tego miejsca.

Biblioteka przy ul. Wschodniej będzie miejscem spotkań i dyskusji, w planach na najbliższe miesiące działalności znalazły się m.in. spotkania autorskie z podróżnikami i reportażystami czy panele dyskusyjne podejmujące tematykę podróżowania odpowiedzialnego społecznie i klimatycznie.

Od 17 listopada – w związku z wytycznymi na czas pandemii – biblioteka będzie działała w ograniczonym zakresie. Aby wypożyczyć książki należy wcześniej umówić się telefonicznie na wybraną godzinę.

Po otwarciu biblioteki w standardowej formie, na czytelników czekać będą konkursy z nagrodami i poczęstunek od Przyjaciół Kawy. Goście będą mogli także wziąć udział w mini podchodach w przestrzeniach biblioteki, spróbować swoich sił w składaniu origami oraz wykonać spersonalizowane piny. O terminie i szczegółach wydarzenia będziemy informować na stronie internetowej oraz profilu Facebookowym.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gosia Kot w 6. dzielnicy
Nagroda im. Kotarbińskiego – znamy nominowane książki
spotkanie_autorskie_z_marcinem_baczewskim_w_dku_20111127_1587476694
Spotkanie autorskie z Marcinem Bałczewskim w ŁDK

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*