14092012dudziak_018W Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 24 można do 22 września oglądać wystawę artbooków  Basi Łukasik i Uli Kluz-Knopek.

To także nazwa jednego z obiektów książkowych, bo dzieła pokazane na wystawie w typowym postrzeganiu przez nas książkami nie są.

– Pasja tworzenia książek, wydawanych w pojedynczych egzemplarzach, gdzie  każda z pozycji jest nie tyle z założenia przedmiotem skonstruowanym w unikalnej formie, a bardziej odzwierciedleniem emocji, chwil, wspomnień. W tych książkach treść jest ważna, tym ważniejsza, że wizualizowana przez nas. Może to nawet i osobista rzeźba ze słów – jak mówią o swoich dziełach autorki.

joomplu:41945

Teksty: wiersze, krótkie opowiadania, baśnie zapisane zostały na dość nietypowych materiałach: folia szklana, kawałki metalu, materiał, filtry do zaparzaczy  do kawy, czy kołdra z maleńkimi poduszkami. Wszystko to sprawia, że obserwator uświadamia sobie, jak bardzo jesteśmy ograniczeni w swoim postrzeganiu świata na co dzień, że nasza cywilizacja jeszcze nie osiągnęła szczytów, że cały czas czeka na nas mnóstwo odkryć, tylko trzeba chcieć poszukiwać. A te poszukiwania mają być przede wszystkim w nas.

Zobacz także:

Katecheza po łódzku (foto)

Grafika i książka w ŚFK (foto)

Andrzej Marian Bartczak – Maluję, więc jestem (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9337
El art w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
120312_034
Światło i cień w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
KOMA w Galerii ASP (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*