Spotkanie z Christophem Erbesem, który poprowadzi warsztat z developmentu lub Thiago Calçado wyjaśniającym tajniki animacji postaci – organizowany przez łódzki MOMAKIN, ANIMARKT Stop Motion Forum pozwala poznać światowe sławy branży animacji. A to nie wszystko, bo do sekcji Pitching po raz pierwszy można zgłaszać projekty w dwóch formatach: krótkich metraży lub filmów pełnometrażowych i seriali. Zgłoszenia można przesyłać już tylko do końca sierpnia.

ANIMARKT powstał z myślą o wsparciu i współpracy całej branży animacji. Wiemy, że wygrana podczas Pitchingu, a nawet samo uczestnictwo przekłada się bezpośrednio na dalsze losy twórców i ich projektów – mówi Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, organizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. – Uczestnicy ANIMARKT Stop Motion Forum bardzo często są później doceniani na najważniejszych festiwalach.

Pitching – jest sekcją konkursową ANIMARKT Stop Motion Forum, która umożliwia zaprezentowanie projektu przed grupą ekspertów światowej branży animacyjnej, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.

Po raz pierwszy ANIMARKT Pitching ma dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, które posiadają przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 26 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych lub seriali czy odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest 80% animacji zaplanowanej do realizacji w technice poklatkowej. Spośród przesłanych zgłoszeń jury wybierze 15 projektów w pierwszym formacie i 10 w drugim. Jesienią w Łodzi finaliści będą mieli szansę na zdobycie nagród, dzięki którym przybliżą się do realizacji swoich pomysłów. Organizatorzy na zgłoszenia do sekcji Pitching czekają do 31 sierpnia, a wyniki rekrutacji ogłoszą 20 września

Tak jak w poprzednich edycjach, finaliści zakwalifikowani do pitchingu otrzymają wsparcie ekspertów przed swoimi wystąpieniami – szykują się dla nich sesje treningowe dotyczące technik prezentacji i wystąpień publicznych, scenariusza, produkcji czy budowy lalek.

Do końca sierpnia trwają też zapisy na warsztaty w sekcji Masters. – Warsztaty dają szansę na spotkanie najważniejszych osób w branży i poznanie tajników pracy w animacji. W tym roku warsztaty z developmentu i animacji postaci poprowadzą Christophe Erbes i Thiago Calçado – podkreśla Paulina Zacharek, współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. 

Aby wziąć udział w warsztatach podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2022, uczestnicy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej i dołączyć wymagane materiały – CV oraz showreel. Liczba miejsc na oba szkolenia jest ograniczona. Zgłoszenia trwają do 31 sierpnia 2022. Ogłoszenie list nastąpi 1 października.

Pierwszy warsztat z developmentu poprowadzi Christophe Erbes, który jest międzynarodowym konsultantem ds. mediów dziecięcych, a wcześniej pracował m.in. dla Canal+ International. Był też szefem programu w S-RTL Disney i Nickelodeon i dyrektorem zarządzającym w Fox Kids Europe. Podczas zajęć z Christophem Erbesem, poświęconych nie tylko projektom stop motion, uczestnicy dowiedzą się jak ustrukturyzować stworzoną opowieść i jak pozostać oryginalnym, a jednocześnie spełniać oczekiwania rynku. Drugi warsztat – z animacji postaci – poprowadzi Thiago Calçado, który pracował przy takich produkcjach, jak nominowana do Oscara „Wyspa psów” Wesa Andersona, czy najnowszy film Guillermo Del Toro „Pinokio”. W Łodzi uwagę przełoży na animowanie lalki w filmach pełnometrażowych i pracę animatora przy takich produkcjach. Opowie o ustawieniu lalek, komunikacji z reżyserem czy umiejętności animowania w odniesieniu do światła czy scenografii. 

ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się między 5 a 8 listopada w Łodzi. W programie głównym poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Podczas wydarzenia odbędzie się wiele spotkań, na których będzie można nawiązać nowe kontakty branżowe, a także nie zabraknie sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji. 

 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

___

Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

Link do formularza zgłoszeniowego Pitching: https://bit.ly/ANIMARKT_Pitching 

Link do formularzy zgłoszeniowych Warsztaty: 

Development: https://bit.ly/Christoph_Erbes 

Animacja postaci: https://bit.ly/Thiago_Calcado 

___

ANIMARKT Stop Motion Forum to jedyne branżowe wydarzenie na świecie, które koncentruje się na najważniejszych problemach i wyzwaniach związanych z produkcją animacji poklatkowej. Głównym jego celem jest stworzenie platformy do dzielenia się doświadczeniami i praktykami między twórcami filmów poklatkowych, dystrybutorami, nadawcami, producentami, dostawcami usług animacyjnych oraz przedstawicielami branży z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Filmowe lato w Tuszynie i Działoszynie. Bezpłatne projekcje, spotkania i warsztaty!
2013-10_obcy_406
ENEMEF: Minimaraton z Obcym
maratongrozy
Maraton Grozy w Kinie Helios

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*