Remont na Górnej to nie koniec zmian. Ośrodek Kultury Górna jako jedyna instytucja z Łodzi wśród beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury.

Ośrodek Kultury Górna zakwalifikował się do programu szkoleniowego Narodowego Centrum Kultury  „Zaproś nas do siebie!”. Dzięki temu zespół pracowników Ośrodka wzmocni swoje kompetencje i z pomocą ekspertów opracuje program na rok 2021 – w oparciu o tożsamość lokalną i współpracę z mieszkańcami. Należy nadmienić, że Ośrodek Kultury Górna jest jedną z 16 instytucji z całej Polski i w dodatku jedyną z Łodzi, które dostały się „pod skrzydła” Narodowego Centrum Kultury, co jest ogromnym wyróżnieniem.

„Pomimo panujących nastrojów, nie zwalniamy tempa. Nie możemy doczekać się szkoleń, wizyt studyjnych, intensywnej pracy i jeszcze bardziej intensywnych spotkań z mieszkańcami” – komentuje Agata Dawidowicz, dyrektor Ośrodka Kultury Górna.

„Zaproś nas do siebie!” jest programem szkoleniowym Narodowego Centrum Kultury. Zakłada uczenie się poprzez doświadczenie, poznawanie dobrych praktyk, wymianę doświadczeń, budowanie relacji między uczestnikami podczas wizyt studyjnych, warsztatów, spotkań zespołowych. Udział w „Zaproś nas do siebie!” oznacza gotowość do pracy nad rozwojem kompetencji pracowników instytucji oraz rozwojem oferty programowy instytucji.

Link do wyników naborów do programu Narodowego Centrum Kultury:

https://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/aktualnosci-i-szkolenia/zapros-nas-do-siebie-wyniki-2020

Ośodek Kultury Górna przyłącza się do akcji #ZOSTAŃWDOMU i dostarcza mieszkańcom Łodzi „Kulturę na wynos”. Ta inicjatywa jest okazją do spontanicznego eksperymentowania ze sztuką i obcowania  z kulturą w domowych warunkach.

Wychodząc naprzeciw obecnej trudnej sytuacji niektóre łódzkie instytucje kultury przynoszą kulturę do domów mieszkańców w formie online. Wśród nich – Ośrodek Kultury Górna, który na czas kwarantanny prowadzi w mediach społecznościowych akcję „Kultura na wynos”. W ramach tego działania pracownicy Ośrodka nagrywają filmy z inspiracjami do kreatywnego spędzania czasu w domu z bliskimi. Pojawiło się już kilka odcinków serii „Kultury na wynos”, każdy z nich jest o czymś innym i dla innej grupy wiekowej, ale wszystkie cieszą się popularnością wśród internetowej społeczności na Facebooku.

„Pomysł zrodził się z potrzeby tworzenia. Nie możemy wytrzymać bez kreatywnego działania i przede wszystkim bez naszych odbiorców, uczestników naszych zajęć i okolicznych wydarzeń. Zapraszamy wszystkich na naszego Facebooka po świeże dostawy kultury” – mówi Joanna Laskowska, kierownik działu merytorycznego Ośrodka Kultury Górna.

Link do Facebooka Ośrodka Kultury Górna:

https://www.facebook.com/OsrodekKulturyGorna/

Link do przykładowego video z serii „Kultura na wynos”:

https://www.facebook.com/OsrodekKulturyGorna/videos/2829158600464560/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
untitled-50
Film Video Foto 2014 (foto)
21sff
Street Food Festiwal – 2 edycja (foto)
kiermaszwsz
Kiermasz Łódzkich Zakładów Przemysłu Twórczego (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*