_2260210Statuetkę Oscara, którą Paweł Pawlikowski przywiózł z Los Angeles za „Idę”, będzie można przez dwa dni oglądać w Muzeum Kinematografii. Zapraszamy na wystawę #IdaTheFilm – tylko w sobotę iniedzielę (7 – 8 marca) wśród eksponatów znajdzie się najsłynniejsze filmowe trofeum Oscar – Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

„Ida” zwyciężyła w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”, w której o Oscara walczyło dotychczas 10 polskich filmów; ich autorami byli Andrzej Wajda, Roman Polański, Jerzy Kawalerowicz, Jerzy Hoffman, Jerzy Antczak, Agnieszka Holland. Po raz pierwszy statuetką za najlepszy obraz obcojęzyczny uhonorowano polską produkcję (producentem filmu jest łódzki Opus Film).

Oscar będzie prezentowany w sali z innymi nagrodami na wystawie #IdaTheFilm. W muzeum można oglądać m.in. BAFTA, statuetki Europejskiej Akademii Filmowej, Spotlight Awards Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów, Złote Lwy, Orły i Złote Żaby.

Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1) w sobotę i niedzielę jest czynne w godz. 11-18. Na zwiedzających będą czekać kuratorzy wystawy #IdaTheFilm Krystyna Zamysłowska i Piotr Kulesza oraz przewodnicy po ekspozycji Muzeum.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gala Otwarcia Transatlantyku 2018 (foto)
CZARNA_WOLGA
O!PLA 2016 – laureaci
BAVO-pudelko-wizualka-hires
Bavo Defurne shorts na DVD

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*