foto_3_-_Zwyciezcy_-_druzyna_SKOTNIKI8 czerwca na boisku przy Zespole Szkół Nr 1 odbył się Turniej Piłki Nożnej „ORLIK CUP” o puchar Burmistrza Miasta-Gminy Stryków. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na pomoc w leczeniu i rehabilitacji ciężko chorej na nowotwór rocznej dziewczynki, Niny Kublik.

– Walka sportowa była pasjonująca. Uczestnikom nie doskwierał panujący upał, bo zjednoczył nas szczytny cel. Wszystkich chętnych do pomocy Ninie zapraszam do odwiedzenia strony www.ninakublik.pl – powiedział Rafał Sadecki, animator Boiska Orlik w Strykowie.

Dla zgłoszonych ośmiu zespołów przygotowano atrakcyjny system rozgrywek, a najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz nagrody, które wręczał Grzegorz Kozłowski, Radny Rady Miasta-Gminy Stryków, Przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu oraz Prezes MKS „Zjednoczeni Stryków”. Turniej wygrała drużyna „Skotniki”, która pokonała zespół „Sol-Pol”.

– Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.  Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła wiele efektownych akcji i bramek. Cieszymy się, że mieliśmy okazje uczestniczyć w tak udanej imprezie, liczymy na rewanż i skuteczniejszą grę w kolejnej edycji turnieju – ocenił Maciej Rodziewicz, kapitan drużyny firmy Corning.  Wydarzenie zorganizowali Urząd Miasta-Gminy Stryków, Miejski Klub Sportowy „Zjednoczeni Stryków” i Boisko Orlik, a sponsorem był Corning Optical Communications, który ufundował nagrody i zadbał o przekąski oraz napoje dla zawodników.

Rozgrywki stanowiły doskonałą okazję do integracji społeczności lokalnej, propagowania zdrowego stylu życia oraz promocji i popularyzacji piłki nożnej wśród mieszkańców gminy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1769
Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz 0:3 (foto)
Polska U-20 – Tahiti U-20 5:0 (foto)
Polska U-20 – Kolumbia U-20 0:2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*