Orlen Cup 2019

Halowy Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Orlen Cup 2019 to impreza wpisująca się w różne projekty Miasta, których celem jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia oraz umacnianie wizerunku Łodzi jako miasta-gospodarza ważnych wydarzeń o międzynarodowej randze.

Dotychczasowe mityngi lekkoatletyczne organizowane w Łodzi pod nazwami Pedros Cup (2015, 2016) i Orlen Cup (2017) kończyły się sukcesami sportowymi i marketingowymi, o których informowały media na całym świecie, a same zawody na trybunach Atlas Areny gromadziły każdorazowo po ok. 8 tys. widzów. Zawody były również transmitowane w TV. Prestiżowy portal All Athletics uznał Pedros Cup 2015 za najlepszą imprezę halową na świecie. Łódzki mityng zdobył wówczas 10 533 punktów i wyprzedził zawody w Bańskiej Bystrzycy (10 482) i Rouen (10 176). Na ogólną liczbę punktów składały się premie za najlepsze wyniki z finałów oraz za udział najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. W kategorii mityngów o skróconym wymiarze Pedros Cup 2015 zajął drugie miejsce w klasyfikacji uwzględniającej imprezy halowe i letnie, a w Polsce zdobył Złote Kolce, przyznane za zwycięstwo w kategorii najlepsza impreza roku. Dwie kolejne edycje stały na równie wysokim poziomie.

W 2018 roku mityng nie odbył się, ale problemy organizacyjne zostały szybko pokonane i 4 lutego 2019 w Atlas Arenie znów pojawią się największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki. Podczas tegorocznego Orlen Cup 2019 rywalizacja będzie się toczyć w ośmiu dyscyplinach – biegach na 60 m i 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięciu kulą kobiet i mężczyzn, skoku wzwyż mężczyzn i skoku o tyczce mężczyzn. Wśród polskich gwiazd mityngu będą m.in.: Ewa Swoboda (60 m), Michał Haratyk (kula), Piotr Lisek (tyczka) i Sylwester Bednarek (wzwyż). Impreza tradycyjnie będzie transmitowana przez telewizję. Bilety w cenach 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny) są już do kupienia w Centrum Biletów Atlas Areny i na portalu ebilet.pl. Część wejściówek organizatorzy przekażą najmłodszym mieszkańcom naszego miasta – uczniom łódzkich szkół i zawodnikom łódzkich klubów sportowych. Będą wśród nich uczestnicy projektu Lekkoatletyka dla każdego oraz różnorodnych inicjatyw lekkoatletycznych dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *