W sobotę, 13 października o godz. 20 w Wytwórni wystąpi Ørganek.  W roli supportu wystąpią: grupa Omni mOdO i Gribojedow. Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

W temacie maila wpiszecie „Organek”, w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko, również imię i nazwisko osoby towarzyszące, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert, również z powodu RODO dodacie formułę „wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki i przekazanie moich danych Klubowy Wytwórnia – imienia i nazwiska wyłącznie w celu organizacji konkursu”. Zabawę zakończymy 11 października godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od juliuszb…

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu. Ze względu na organizację konkursu Plaster Łódzki musi jednorazowo przekazać dane – imię i nazwisko organizatorowi koncertu – Klubowi Wytwórnia. Po przekazaniu danych dane pozyskane z konkursu zostaną usunięte.

 

Harmonogram wydarzenia:
19:00     Otwarcie Drzwi
20:00     Koncert Omni mOdO
20:40     Koncert Gribojedow
21:30     Koncert ØRGANEK

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt. „Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 – 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. „Głupi” uzyskał status Platynowej Płyty. W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu „Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w., ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej, dzięki bardziej złożonej produkcji oraz bardziej współczesnym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po „Głupim”, album „Czarna Madonna” to zaproszenie do następnych spotkań.

Omni mOdO to grupa czterech charyzmatycznych artystów mówiących o sobie: „Poważny zespół grający mało poważną muzykę… albo odwrotnie”. Z łaciny omni modo oznacza „na wiele sposobów”- i właśnie tak zespół tworzy swoją muzykę.

Muzycy zostali zwycięzcami eliminacji do Przystanku Woodstock i zagrali na największej festiwalowej scenie w Polsce, pokonując tym samym 700 innych zgłoszonych zespołów! Ponadto są laureatami kilkudziesięciu innych festiwali w całym kraju.

Dorobek Omni mOdO uzupełnił w 2017 r. debiutancki album pt. ”Tekturowy Samolot”, na który składa się 12 znanych z ich koncertów, autorskich kompozycji.

Skład zespołu:Daniel Moszczyński – wokal, elektronika, Marcin Kaźmierczak – gitara, Adam Majewski – bas, Agnieszka Majewska – perkusja.

Drugim supportem będzie toruński zespół Gribojedow, w skład którego wchodzą Marlena Szubert – śpiew, Bartek Wasylkowski – głos, klawisze, gitara dziwna, tekst, Paweł Kotwicki – gitara, Marek Wandzioch – bas, Jacek Nowakowski – flety, Wojtek Zadrużyński – bębny, Kuba Bryndal – dodatkowe klawisze, głos, dźwięki różne.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zespol
Karnet na rundę wiosenną Widzewa (zakończony)
letniascena2014
Letnia Scena 2014 (zakończony)
kochanien_akredyt
Kochanie na kredyt w Teatrze Lutnia (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*