rv150215-7019W niedzielę, 15 lutego w Studiu Im. Henryka Debicha w Radiu Łódź zagrał Tomasz Organek z zespołem. Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach.

Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox.

ØRGANEK – klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox’a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski. Album „GŁUPI“ zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock’a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku.

/foto. RIVANPHOTO

Zobacz także:

Organek w Klubie DOM (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7372
Dead Conception, Hexa i Odium Humani Generis w Stereo Krogs (foto)
IMG_5689
Kawiarnia Muzyczni-Literacka: Marek Kądziela ADHD (foto)
002natu
Natalia Przybysz w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*