25 kwietnia o godzina 21 w ArtKombinacie wystąpi Oreada.

Nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, a podczas muzycznych wypraw OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.
trochę historii…

Zespół powstał w 2016 roku i zagrał prawie 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019.

W swoim dorobku grupa posiada mini album z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie”. Od początku swego istnienia OREADA ani na chwilę nie zwolniła tempa, dopiero pandemia wpłynęła na intensywność działań zespołu. Krótko przed odwołaniem wszystkich imprez kulturalnych w Polsce, OREADA zdążyła wydać debiutancką płytę i 7 marca zagrać premierowy koncert w Debich Studio Radia Łódź, jednocześnie świętując swoje czwarte urodziny. Koncert w ARTKOMBINAT Scena Monopolis stanie się więc istotną częścią wiosennej trasy koncertowej, która w większości została już przeniesiona na jesień. Skoro nastały takie czasy, że nie można się wybrać na koncert, to koncert może się wybrać do Was!

Kasia Biesaga – śpiew, flety
Kamil Kaźmierczak – perkusja
Maciej Kłys – gitara basowa
Kacper Bienia – akordeon, instrumenty klawiszowe
Mateusz Jędraszczyk – gitara
Adam Marańda – skrzypce, śpiew

Link do zakupu biletów: http://artkombinat.pl/2020/04/oreada-live/

15 % z zebranej kwoty zostanie przekazane na rzecz WOŚP.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Slayer w Atlas Arenie
baika
BAiKA w New Yorku
ukulele
Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele w Irish Pub

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*