Opowieść wigilijna w Teatrze Nowym

Teatr_Nowy_-_logo_podstawowe18 grudnia w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka odbędzie się premiera Opowieści wigilijnej na motywach opowiadania Charlesa Dickensa.

Wzruszająca opowieść świąteczna ukazująca przemianę duchową głównego bohatera w obliczu wizji samotnej śmierci po latach życia w rozgoryczeniu i stronienia od ludzi. Wszystkim znane opowiadanie Charles’a Dickensa w adaptacji Zdzisława Jaskuły zostanie przeniesione na scenę w spolszczonej i uwspółcześnionej wersji. Ponadczasowa historia pozwala pokazać ludzi żyjących wśród nas i doświadczających podobnych problemów, bliskich nam doznań i emocji. Dickensowski Scrooge nosi tutaj równie znaczące imię Skurcz – człowieka zwichniętego moralnie i duchowo.

Wśród dźwięków aranżowanych przez znaną pianistkę Lenę Ledoff usłyszymy melodie niczym z innego świata – scherzo h-moll Fryderyka Chopina z kolędową kołysanką Lulajże Jezuniu. Opowieść wigilijna w reż. Tomasza Dajewskiego staje się pretekstem do ukazania bogactwa rodzimej tradycji bożonarodzeniowej i zachętą do wspólnego kolędowania. To spektakl w pełni familijny – każdy znajdzie przyjemność z oglądania.

Opowieść wigilijna / Charles Dickens

adaptacja: Zdzisław Jaskuła
reżyseria, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
asystent reżysera: Paweł Audykowski
opracowanie muzyczne: Lena Ledoff
scenografia, kostiumy: Magdalena Kut
inspicjentka: Hanna Molenda
występują: Monika Buchowiec, Katarzyna Żuk, Paweł Audykowski, Przemysław Dąbrowski, Artur Gotz, Tomasz Kubiatowicz, Sławomir Sulej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *