SliderZnamy już pełną listę filmów zakwalifikowanych do konkursu II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (21.03 – 08.06.2014). O uznanie ogólnopolskiej publiczności z 44 miejscowości walczyć będzie w tym roku aż 90 (ze 127 zgłoszonych!) polskich krótkometrażowych filmów animowanych z lat 2012 – 2014: 9 w kategorii STUDYJNEJ, 13 w kategorii OFF&WORKSHOP, 20 w kategorii ANIMOWANY WIDEOKLIP, i aż 33 w kategorii SZKOLNEJ.

Tegoroczną nowością będzie piąta kategoria o uroczej nazwie ANIMOWANE FRASZKI, w której ostatecznie znalazło się 15 filmów trwających od 44 do 137 sekund. Przy powstawaniu tej kategorii brano pod uwagę także filmy zgłoszone w ubiegłym roku. Podobnie jak w zeszłym roku, laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby głosów oddanych przez wszystkich widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach. Nagrodami regulaminowymi O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA, ufundowane są przez firmę TISSOTOYS.

Wielkie Otwarcie O!PLA 2014 już 21 marca 2014 w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Wielki Finał O!PLA – połączony z konferencją naukową “O! PoLskiej Animacji” – odbędzie się w dn. 5 – 8 czerwca 2014 w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu będzie mieć miejsce ostatniego dnia Wielkiego Finału, czyli 8 czerwca 2014 (Muzeum Kinematografii, Łódź).

Głównym Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” jest niezależny promotor animacji – ANIMATION ACROSS BORDERS.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
grandoff10
Grand OFF Festival w Kinie Charlie
Otwarcie II części wystawy stałej „Łódź Filmowa” w Muzeum Kinematografii
Wakacyjne premiery w Heliosie – wielki konkurs!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*