UWAGA ❗ Wystawa i Open Call: MÓJ PROBLEM JEST PROBLEMEM KOBIETY/ MY PROBLEM IS A PROBLEM OF A WOMAN (Call for Films, Performances, Scripts). 

W dniach 5.11 – 27.11 w Fabryka Sztuki z inicjatywy Galerii W Y i Stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja w porozumieniu z Fundacją Artum odbędzie się wystawa „Ewa Partum. Galeria Adres. Miejsce, Sytuacja, Okazja, Oferta” prezentująca dorobek Galerii Adres, instytucji założonej przez Ewę Partum w Łodzi w 1972 roku. 

To kontynuacja cyklu powstałego z inicjatywy galerii W Y i prezentującego historię łódzkich galerii sztuki (w 2019 Galerii ŚLAD, w 2020 Galerii Wymiany), w tym roku przedstawiamy galerię Adres założoną przez Ewę Partum – artystkę zajmującą się przede wszystkim tematyką feministyczną. 

Na wystawie zaprezentowane zostaną materiały zgromadzone przez artystkę w latach 1972-1977 oraz prace współczesnych artystek i artystów nawiązujące dialog z historią Galerii Adres. 

Organizatorzy wystawy ogłaszają Open Call i zapraszają artystki i artystów do zgłaszania swoich projektów w formie działań performatywnych, filmów krótkometrażowych, live actów dźwiękowych, performansów dokamerowych lub scenariuszy performansów, które zostaną zaprezentowane na nadchodzącej wystawie oraz w ramach III edycji Działań performatywnych. Więcej informacji: 👉 https://tiny.pl/9rxx3 F

ot. Ewa Partum, Zmiana/Change, Galeria Adres Lodz, 1974 Photo © Courtesy of Ewa Partum, ARTUM Foundation ewa partum museum / mat. organizatora

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2016-10-22_12-59
Foto Dej 2016 – wernisaż
Fotofestiwal 2020 – informacje
fotofestiwal_2014_banner_pl
Fotofestiwal 2014 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*