„Onkoprzypowieści w drodze” promowanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych

Już 30 kwietnia rusza rekrutacja przedszkoli z województwa łódzkiego do projektu „ONKOprzypowieści w drodze”, którego pomysłodawczynią i realizatorką jest dr hab. n. med. Kamila Domińska, prof. UM w Łodzi.

 – „ONKOprzyowieści w drodze” to projekt promujący postawy prozdrowotne w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty edukacyjne pozwolą maluchom z województwa łódzkiego zapoznać się z prozdrowotnymi treściami w sposób najbliższy ich postrzeganiu świata, czyli poprzez zabawę – opisuje dr hab. n. med. Kamila Domińska.

Zajęcia wykorzystują potencjał tytułowej książki „ONKOprzypowieści”, która w przyjazny sposób przybliża najmłodszym wybrane zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Krótkie historyjki z pogranicza świata realnego i fantastycznego poszerzą wiedzę dzieci w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, zasad zdrowego odżywiania, szkodliwości zanieczyszczenia powietrza oraz zalet aktywności fizycznej i szczepień ochronnych.

– Oczywiście oprócz czytania fragmentów opowiadań, czy edukacyjnych wierszyków będą także zabawy ruchowe i sensoryczne, animacje, wspólne śpiewanie piosenek, wykonywanie prac plastycznych a także eksperymentów, które dzieci dosłownie uwielbiają – mówi autorka książki.

 

W bezpłatnym projekcie mogą wziąć udział przedszkola z województwa łódzkiego. Rekrutacja rusza już od 30 kwietnia. Szczegóły pomysłu oraz zasady rekrutacji można znaleźć na Facebooku pod hasłem onkoprzypowieści (https://www.facebook.com/Onkoprzypowieści-872204819570462). Projekt jest finansowy przez Polską Ligę Walki z Rakiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *