IMG_8548

Do 27 września w Galerii OFF Piotrkowskiej można oglądać wystawę Once in a blue moon. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Na ekspozycji znajdziemy projekty takich artystów jak: Aleksandra Frankowska, Rodney Dee, Mindy Lee, Line Krom, Max Pauer, Niloufar Shiriani, Krzysztof Ślaziński, Susan Sluglett oraz Mamadou Touré aka Béhan. Dziewięciu artystów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Iranu, Polski i Senegalu celebruje kolor niebieski. Kurator –  Aline von der Assen. Koordynator – Aleksandra Frankowska-Plewka.

Tytuł Once in a blue moon odnosi się do angielskiego zwrotu, który oznacza wydarzenie pojawiające się niezwykle rzadko. W astronomii blue moon, czyli dodatkowa pełnia, to zjawisko, które obserwujemy raz na 2,4lata. Nakreślając motyw przewodni wystawy – niecodzienne wydarzenia – kuratorzy zapraszają do przynoszenia niebieskich przedmiotów, które wraz z dziełami sztuki współtworzyć będą bazar we wszystkich odcieniach niebieskiego.

joomplu:97441

Artyści podchodzą do różnych wymiarów koloru niebieskiego w sposób techniczny, metaforyczny i zmysłowy. Podczas gdy obrazy wpisują się w podstawy teorii koloru, fizyczność niebieskiego może być właściwie skonsumowana za pośrednictwem pokazanych rzeźb

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej Strumiłło. Malarstwo. Psalmy, Apokalipsa, obrazy nowe (foto)
IMG_3591
Wystawa MFKiG w Domu Literatury (foto)
DSC_4884
Andrzej Łobodziński i Danuta Wieczorek w Ośrodku Propagandy Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*