once-in-a-blue-moon-inviteOd 12 do 27 września (w godz. 15-18 i po umówieniu telefonicznym) w Galerii OFF Piotrkowska będzie można obejrzeć wystawę once in a blue moon. Jej wernisaż rozpocznie się 11 września o godz. 19. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Na ekspozycji zobaczymy pracę takich autorów jak: Aleksandra Frankowska, Rodney Dee, Mindy Lee, Line Krom, Max Pauer, Niloufar Shiriani, Krzysztof Ślaziński, Susan Sluglett oraz Mamadou Touré aka Béhan. Dziewięciu artystów z  Wielkiej Brytanii, Niemiec, Iranu, Polski i Snegalu celebruje kolor niebieski.

Niebieski zdaje się być najpopularniejszym kolorem według przeprowadzanych ankiet. Jest kojarzony z zaufaniem, spokojem i jednością. W sztuce i popkulturze wiele przykładów natychmiast przychodzi na myśl: od “niebieskiego okresu” Picassa i prac Yves Klein’a po międzynarodowe marki takie jak Facebook, IKEA czy Nivea.

Tadek_spi_Aleksandra_Frankowska_technika_mieszana12x125c

Aleksandra Frankowska, Rodney Dee, Mindy Lee, Line Krom, Max Pauer, Niloufar Shiriani, Krzysztof Ślaziński, Susan Sluglett  oraz Mamadou Touré aka Béhan podchodzą do różnych wymiarów koloru niebieskiego w sbosób techniczny, metaforyczny i zmysłowy. Podczas gdy obrazy wpisują się w podstawy teorii koloru, fizyczność niebieskiego może być właściwie skonsumowana za pośrednictwem pokazanych rzeźb.

Tytuł Once in a blue moon odnosi się do angielskiego zwrotu, który oznacza wydarzenie pojwiające się niezwykle rzadko. W astronomii blue moon, czyli dodatkowa pełnia, to zjawisko, które obserwujemy raz na 2,4lata.  Nakreślając motyw przewodni wystawy  – niecodzienne wydarzenia – kuratorzy zapraszają do przynoszenia niebieskich przedmiotów, które wraz z dziełami sztuki współtworzyć będą bazar we wszystkich odcieniach niebieskiego. Prace artystów oraz przedmioty przyniesione przez odwiedzających można będzie nabyć w galerii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MiniTextileArt w Muzeum Fabryki
Konkurs Artystyczny „Nowy porządek”
ulotka_net
Ephemeral fixed. Ephemeral art – history documented

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*