On Colors w Galerii OFF (foto)

Do 30 marca w Galerii OFF można oglądać wystawę łodzianki, Agaty Ciechomskiej i pochodzącej z Finlandii Johanny Alanko pn. On Colors.

Tto próba opowiedzenia historii o odkrywaniu różnej percepcji kolorów w nawiązaniu do materiału i światła oraz o złożonym zjawisku ich postrzegania przez ludzkie oko. Wystawa jest także próbą pokazania historii ewolucji ludzkiego ciała, feminizmu i roli, jaką kolor odgrywa w różnych chwilach naszego życia.

Agata Ciechomska – artystka pochodząca i mieszkająca w Łodzi. Obroniła licencjat w zakresie projektowania tkanin na Politechnice Łódzkiej i otrzymała tytuł magistra projektowania tkanin w szwedzkiej School of Textiles na Uniwersytecie Borås. Jej prace wystawiane były zarówno w Europie, jak i poza nią.

Johanna Alanko – artystka wizualna mieszkająca w Finlandii i Polsce. W 2018 r. ukończyła Szkołę Sztuk Pięknych w Satakunta University of Applied Sciences, studiowała także w Universidad Europea w Madrycie. Prace Johanny były prezentowane w galeriach w Finlandii, Hiszpanii i Polsce, jej obrazy są częścią kolekcji prywatnych i publicznych w Finlandii i kolekcji prywatnych w Polsce. Zajmuje się malarstwem z użyciem różnych technik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *