OlandraOd ponad dwóch lat w pewnym mieszkaniu na Starym Polesiu w Łodzi regularnie odbywają się koncerty. Co miesiąc w kawalerce przy ul. Pogonowskiego 45 grają artyści – z Polski i zagranicy. W sierpniu w ramach akcji House Gigs Pogonka zagrają Olandra i PerDuo Vnc. Będą piękne melodie, sekcja smyczkowa i pianino. Koncert odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia. Wstęp – co łaska. Start o 20.

Olandra

To projekt Oli Woźniak: wokalistki, piosenko-pisarki, producentki, dziewczyny z pianinem i gitarą. Muzyka stanowi kontrpropozycję do tego, co zwykle można usłyszeć w popularnych stacjach radiowych. Ola czerpie z różnych gatunków muzycznych broniąc się przed zaszufladkowaniem. Czuć w niej zarówno oddech muzyki skandynawskiej, szczyptę jazzu, jak i nawiązania do niespiesznych, akustycznych brzmień. Dziennikarze muzyczni opisują ją jako dream pop czy też indie-folk, Olę porównując do takich wokalistek jak Regina Spektor, Kate Bush czy Tori Amos. Olandra udowadnia, że w muzyce nie zawsze chodzi o to, żeby byłodużo i głośno. Czasami wystarczy prosto i delikatnie. Najważniejsze są dla niej autentyzm i emocje, więc stara się pisać w taki sposób, żeby jej muzyka „poruszała duszę”.

PerDuo Vnc

Występują od 2013 roku. Są improwizującym duetem smyczkowym i grają muzykę inspirowaną jazzem, bluesem, rockiem, muzyką klasyczną, także współczesną. Zdarza im się też korzystać z elementów zaczerpniętych z audio-artu i performance’ u. Nie korzystają z elektroniki, możliwości brzmieniowe swoich instrumentów poszerzają poprzez użycie preparacji (dodatkowych elementów zakładanych na struny i pudła rezonansowe) oraz nietypowych technik wydobycia dźwięku. Ich inspiracje to Robert Dick, Zbigniew Namysłowski czy Mark Summer.

House Gigs Pogonka

To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu organizowany jest koncert. W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Henry David’s Gun (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Hańba (Polska), Budyń (Polska), Tom James (Wielka Brytania), Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Graftmann (Polska), Marcelina (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Romek Puchowski (Polska), Peter & Jacob (Polska), Wasp Summer (Australia), Justin Cousack (Australia), Young Stadium Club (Polska) i ET Tumason (Islandia).

Kilka zasad akcji House Gig „Pogonka”:

1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 10 zł (nie wypada wrzucić mniej; wypada wrzucić więcej – wszystkie pieniądze trafią go artysty, który danego dnia występuje).
3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
4. Prosimy o nie nagrywanie koncertu.
5. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie (tak – mamy lodówkę)…
6. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
7. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę lub koc – przyjemniej jest siedzieć na kocu niż na podłodze.
8. Na miejscu – ul. Pogonowskiego 45 – na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).
9. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
poster_tour
Y i Skinny Girls w Owocach i Warzywach
EW
10-lecie Elektrycznego Węgorza
Marszałek i Janusz Reichel w Konkrecie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*